Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Údržba a čistenie Hliníkových žalúzií

Hliníkové žalúzie sú neustále vystavené prachu a nečistotám. Čistenie našich žalúzií je veľmi jednoduché a časovo nenáročné.

Zjistite viac

U nás vo FOA sa nemusíte obávať, že sa žalúzie zašpinia. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako žalúzie čistiť. Najjednoduchším spôsobom je čistenie žalúzií priamo na oknách, bez ich demontáže. Lamely čistite opatrne, akonáhle ich zlomíte alebo zdeformujete, nie je ľahké ich narovnať. Inšpirujte sa našimi tipmi na údržbu a čistenie.

Čistenie na okne

Na čistenie nie je potrebné žalúzie z okna demontovať. Ušetríte si tak starosti s demontážou a montážou. Vďaka otočnosti lamiel odporúčame čistiť zatvorené a otvorené žalúzie oddelene.

Suchá handrička a vlhká handrička

Najúčinnejšou metódou je čistenie jednej lamely po druhej. Začnite suchou handričkou a prachovkou. Ak sú žalúzie stále špinavé, môžete použiť aj vlhkú handričku.

S vysávačom opatrne

Prach môžete odstrániť aj vysávačom. Dávajte však pozor, aby ste nepoškodili lamely žalúzií.

Jemný čistiaci prostriedok

Ak sú žalúzie príliš znečistené, môžete použiť aj jemný čistiaci prostriedok. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky na báze riedidla, technického benzínu atď.

Špeciálna handrička na žalúzie

Určite ho poznáte. Tento gadget je už dosť rozšírený. Vďaka tomuto nástroju nemusíte čistiť každú lamelu zvlášť, ale môžete ich vyčistiť niekoľko naraz.

Parný čistič

Na trhu je množstvo domácich parných čističov žalúzií. Tieto výrobky sú priamo určené na čistenie domácich žalúzií. Sú dostupné v širokom cenovom rozpätí. V prípade väčších plôch a viacerých žalúzií odporúčame zakúpiť drahší variant.

Profesionálne firmy

Ak sú vaše žalúzie tak znečistené, že ich nedokážete vyčistiť, môžete požiadať o pomoc profesionálne firmy. Tieto spoločnosti zvyčajne používajú vysokotlakové parné čistiace stroje. Tie dokážu vyčistiť zdanlivo neočistiteľný prach a neporiadok.

Mohlo by Vás zaujímat