Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Siete proti hmyzu rolovacie

1 položiek celkom

Rolovacie siete do okien proti obťažujúcemu hmyzu sú v dnešnej dobe už štandardným sortimentom všetkých typov sietí proti hmyzu. Pre tento typ sietí sa rozhodnite predovšetkým vtedy, ak požadujete častú voľnosť a priechodnosť. Napríklad ak máte zvonku pred oknom pevný sušiak bielizne. Tam potom klasická sieť proti hmyzu, ktorá sa nasadzuje na rám okna, nie je moc praktická - opakovane by ste ju museli dávať dole a potom dávať naspäť.

Rolovaciu sieť proti hmyzu len naviniete do kazety podobne ako je tomu napríklad u látkových roliet, zavesíte bielizeň na sušiak pred oknom, a sieť zase stiahnete. Veľmi pohodlné, praktické a vďaka presnej výrobe na mieru aj vysoko účinné proti otravnému hmyzu.

Sú rolovacie siete proti hmyzu lepšie ako nasadzovacie?

Najmä v tých teplejších mesiacoch roka riešime, ako zabrániť obťažujúcemu hmyzu v prenikaní do našich bytov a domov. Možno využiť rôzne technické prostriedky od lámp na chytanie lietajúceho hmyzu, cez rôzne postreky až k obyčajnej mucholapke či plácačke.

Jedným z najúčinnejších prostriedkov je pritom sieť na okná proti hmyzu. A keď už chcete do ochrany proti hmyzu investovať, popremýšľajte nad výhodami, ktoré majú rolovacie čiže vyťahovacie siete proti hmyzu oproti tým nasadzovacím.

Účinnosť rolovacích sietí

Rolovacie siete proti hmyzu majú úplne rovnakú funkčnosť ako nasadzovacie. Fyzicky bránia všetkému, čo je väčšia ako jemné sito tkaniny, z ktorej sú vyrobené. Komáre, mušky, osy, ale aj malinké octomilky skrz sieť nemajú šancu prejsť.

Nielen, že ide o veľmi účinnú obranu proti lietajúcemu a lezúcemu hmyzu, ale zároveň je tiež najekologickejšia a najhumánnejšia možnosť, ako žiť bez otravného hmyzu vo svojom byte. Siete totiž hmyz nijako neničia, nezraňujú, len ho proste donútia zostať na svojej strane barikády.

Pohodlná manipulácia s rolovacími sieťami

Najčastejšie na oknách vídame prosté nasadzovacie siete proti hmyzu. Ich výhodou je nižšia obstarávacia cena a ľahšia montáž, ktorá spočíva v prostom zakliesnutí siete na rám okna pomocou háčikov. Rolovacie siete proti hmyzu sú síce o niečo drahšie a pri ich inštalácii sa nevyhneme vŕtaniu, ale odmení sa Vám pohodlnou manipuláciou.

Akonáhle totiž potrebujete voľný priechod oknom von, napríklad kvôli vešaniu prádla na vonkajší sušiak, musíte nasadzovaciu sieť sňať a potom zase musíte sieť nasadiť. Nie tak ako rolovaciu sieť. Tú len vysuniete do hornej pozície a okno spriechodníte. Akonáhle prácu dokončíte, proste len sieť opäť spustíte do dolnej pozície a okno je opäť plne chránené pred hmyzom zvonku.

Meranie okien pre Rolovaciu sieť

Keďže každú jednotlivú sieť vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícií na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istý, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.