Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Žalúzie

59 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Zaistite si súkromie pri práci aj odpočinku a pusťte si do miestnosti len toľko slnečných lúčov, aby vám to bolo príjemné. Vertikálne žalúzie sú obzvlášť vhodné pre tienenie veľkých francúzskych okien a presklených stien. Typicky sa používajú v kanceláriách, ničmenej aj v domácnostiach sa výborne uplatnia napríklad miesto závesov.

Vertikálne žalúzie dodávame ako nosný profil s pojazdmi pre háčiky na zavesenie pruhov látok vertikálnych žalúzií. Veľmi jednoduchá montáž, ktorú zvládne skutočne každý, je veľkou výhodou našich žalúzií. Žalúzie ale nemusíte kupovať ako komplet. Pruhy látok sa dajú objednať osobitne. Môžete si tak zostaviť farebne zaujímavý komplet.

Okenné žalúzie – večná klasika

Na väčšine okien ešte stále pracujú klasické horizontálne lamelové žalúzie. Niet divu, keď ponúkajú také možnosti! Tradične sú vyrobené z kovových lamiel, ale je možné vídať aj drevené žalúzie, prípadne žalúzie z bambusu. Ani plastové žalúzie nie sú žiadnou novinkou. Špecialitou sú vertikálne žalúzie, ktoré sa používajú na krytie veľkých sklenených plôch.

Väčšina používateľov na svoje okenné žalúzie nedá dopustiť. Umožňujú totiž plynulo riadiť množstvo svetla, ktoré zvonku preniká do miestnosti. V prvom rade tým, že ich možno spustiť do ľubovoľnej výšky okna, takže horná polovica okna môže byť krytá a spodná časť úplne voľná a priehľadná.

Natáčaním lamiel je možné aj pri plnom spustení povoliť svetlu voľný priechod a obyvateľom bytu aj možnosť pozerať sa cez okno von. Lamely je možné pootočiť pozdĺž vodorovnej osi o 180%, čo opäť predstavuje možnosť riadiť nielen množstvo, ale aj smer svetla.

Pokiaľ lamely otočíte tak, že je vidieť ich spodnú stranu, ide o veľmi účinné tienenie, pretože slnečné lúče padajú na lamely zhora a do bytu vlastne nemôžu preniknúť. V tomto postavení sa dá aj pozrieť von, ale len pod ostrým uhlom, takže vidíte väčšinou len chodník pod oknami.

Ak si prajete aj pri zatiahnutých žalúziách miestnosť trochu osvetliť, natočte lamely tak, aby ste videli ich hornú stranu. V tej chvíli môžu lúče prenikať v medzerách medzi lamelami. Lúče však dopadajú len pár centimetrov od okna, takže v samotnej miestnosti nebudú nikoho rušiť, pričom bude svetla dosť, aby ste nemuseli rozsvätiť.

Výhody žalúzií

Žalúzie všetkých typov majú vynikajúce parametre tienenia. Sú väčšinou z kovu, dreva či plastu, takže z nepriehľadných materiálov. Pri zatiahnutí nemajú slnečné lúče šancu preniknúť. Na druhej strane nie je možné zaistiť úplné zatemnenie, pretože jednotlivé lamely majú otvory pre vodiace lanká a tiež nemôžu priliehať tesne k sebe.

Pretože sú také rozšírené, je tu ďalšia výhoda – dodávateľa alebo servisného technika nájdete vlastne na každom rohu. Pokiaľ si chcete žalúzie zaobstarať, určite bude vo vašom okolí hneď niekoľko firiem, ktoré ich vedia vyrobiť, dodať a nainštalovať.

Kto si potrpí na dizajnové prvky, nebude žalúziami tiež sklamaný. Dodávajú sa v mnohých farbách, motívoch a dizajnoch. Triezva biela či béžová je najčastejšia kvôli svojej elegancii a univerzálnosti – hodí sa jednoducho ku všetkému. Máte ale možnosť si vybrať akúkoľvek farbu, metalízovú úpravu, s trblietkami, so zrkadlovou úpravou, dokonca s obrazom, ktorý sa naplno objaví pri plnom zatiahnutí a natočení lamiel.

Meranie okien pre žalúzie

Keďže každú jednotlivú žalúziu vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže žalúzií a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícii na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istí, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.