Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Roliet Deň a noc

Rolety Deň a noc majú niekoľko variantov vykonania montáže. Môžete ich pripevniť bez vŕtania, čiže zavesiť, ale môžete ich tiež vŕtať na okno, do steny, výklenku alebo aj stropu. Zistite viac o tom, ako namontovať Rolety Deň a noc

Zistite viac

Jednoduchšie už to byť skutočne nemôže. Naše rolety sú už zložené, vďaka tomu zvládnu roletu tí skúsenejší nainštalovať na okno za menej než minútu, niekomu to môže trvať o pár minút dlhšie. Rolety je možné montovať niekoľkými spôsobmi, a to s vŕtaním do okenného rámu či steny alebo bez vŕtania, zavesením.
Na jednoduchú a rýchlu montáž sme pre vás pripravili ilustrované aj video návody rozdelené podľa typu zavesenia. Uvidíte, že budete hotoví v priebehu pár chvíľ.

Zavesenie na okno bez vŕtania Pre otvorené kazety

Ide o najjednoduchší spôsob, ako pripevniť rolety na okno. Nie je potrebné nič vŕtať. Roletu stačí len zavesiť, prípadne prilepiť. Tento spôsob sa hodí do absolútnej väčšiny eurookien. Okno je nutné otvoriť dokorán, roletu potom zavesíte za vrchný rám okna a na spodný rám ju upevníte pomocou silónu. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Vŕtanie na okno Pre otvorené kazety, POLO kazety, MAXI kazety

Pre fixné okná odporúčame montáž pomocou vŕtania do rámu. Ide o podobnú montáž ako pri štandardných žalúziách. Rolety sa navŕtajú na dvoch miestach na horný rám okna a celá roleta sa do navŕtaných dielov nacvakne. Diel na zaistenie silónu sa vŕta podobne do spodného rámu okna. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny Pre otvorené kazety, POLO kazety a MAXI kazety

Rolety je možné vŕtať tiež do steny. Tento spôsob je podobný ako montáž garniže pre záclony a závesy. Je dôležité, aby mala roleta presah cez celý výklenok a svetlo tak nepresvitalo na okrajoch. Pri tomto spôsobe montáže sa nepoužívajú vodiace silóny. Stačí len navŕtať kovové pliešky do steny a roletu do nich nacvaknúť. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6

Ideální výšku pro navrtání rolety nejlépe zjistíte tak, že rozvinete roletu do požadované výšky ještě před navrtáním. Jakmile Vám zatažená roleta končí v místě, ve kterém potřebujete, stačí jen udělat rysku a roletu navrtat. K měření si přizvěte pomocníka.

Vŕtanie do stropu Pre otvorené kazety, POLO kazety a MAXI kazety

Rolety Deň a noc je tiež možné vŕtať do stropu. Montáž je takmer rovnaká ako pri vŕtaní do steny, roleta je však pripevnená ku stropu. Do stropu stačí navŕtať kovové pliešky, do ktorých sa roleta nacvakne. Na tento typ montáže je vhodné použiť POLO kazetu. Odporúčame objednať tiež ťažidlo na ovládaciu retiazku.

1
2
3
4
5
6

Ideálnu výšku pre navŕtanie rolety najlepšie zistíme tak, že rozviniete roletu do požadovanej výšky ešte pred navŕtaním. Akonáhle Vám zatiahnutá roleta končí v mieste, v ktorom potrebujete, stačí len urobiť rysku a roletu navŕtať. K meraniu si prizvite pomocníka.

Mohlo by Vás zaujímať