Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Roliet plisé

Plisé rolety majú niekoľko variantov montáže. Môžete ich pripevniť bez vŕtania, alebo s vŕtaním. Zistite viac o tom, ako namontovať Plisé rolety

Zistite viac

Podľa typu zamerania je možné Plisé montovať bez vŕtania alebo s vŕtaním. Ani jeden variant nie je náročný, pretože vám rolety prídu už zložené. Potrebovať budete len pár minút času a náš manuál.
Na jednoduchú a rýchlu montáž sme pre vás pripravili ilustrované aj video návody rozdelené podľa typu zavesenia. Uvidíte, že budete hotový v priebehu pár minút.

Zavesenie na okno bez vŕtania Pre Plisé Economy

Ide o najjednoduchší spôsob montáže. Na roletu pripevnite háčiky a zafixujte ich na hornom aj spodnom ráme okna. Každým háčikom potom pretiahnite jednu zo štyroch šnúrok. Tie potom napnite a zaistite otočením kolieska na plastovom diely. Nakoniec pripevnite držadlá na manipuláciu s roletou a odstrihnite presahujúce šnúrky.

1
2
3
4
5
6

Zavesenie na okno bez vŕtania Pre Plisé Premium

Rolety Plisé Classic/Decor je možné len zavesiť na rám okna. Štandardne k nim dodávame plastové háčiky, ktoré zacvaknite na spodný aj horný rám okna. Na tieto háčiky nasaďte plastové diely so šnúrkami. Nakoniec pripevnite držadlá na manipuláciu s roletou a odstrihnite presahujúce šnúrky. V ponuke máme aj pevnejšie, kovové háčiky na nasadenie na rám okna, a to vo farbe bielej alebo hnedej.

1
2
3
4

Vŕtanie do zasklievacej lišty Pre Plisé Classic a Decor

Montáž s vŕtaním do zasklievacej lišty je pre rolety Plisé Classic/Decor typická. Je potrebné vybrať, ktorý plastový diel bude najvhodnejší práve pre vaše okno. Vybrať si môžete zo 4 veľkostí. Najvhodnejší bude diel, ktorý bude vo vodorovnej polohe. Z tohto dielu odstráňte vymeriavaciu časť a celý diel navŕtajte na okno. Na navŕtaný diel je potrebné nasadiť ešte plastový diel so šnúrkou. Tento postup takto opakujte na celom okne štyrikrát. Nakoniec pripevnite držadlá na manipuláciu s roletou a odstrihnite presahujúce šnúrky. Tento typ montáže nie je vhodný pre okná, ktoré majú užšiu zasklievaciu lištu než 1,5 cm. Pre rolety dlhšie ako 120 cm, dostanete automaticky plastový diel na navŕtanie do stredu. Roleta sa tak nebude previsať.

1
2
3
4

Vŕtanie na rám okna Pre Plisé Classic a Decor

Plisé rolety je možné vŕtať tiež na rám okna. Látka je pretiahnutá cez zasklievaciu lištu a nehrozí tak prenikanie svetla medzi roletou a okenným rámom. Plastové diely v tvare písmena L navŕtajte na rám okna. Do nich nasaďte plastové diely so šnúrkou. Tento postup takto opakujte na celom okne štyrikrát. Nakoniec pripevnite držadlá na manipuláciu s roletou a odstrihnite presahujúce šnúrky.

1
2
3
4
5

Mohlo by Vás zaujímať