Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Termo rolety

21 položiek celkom
Roleta Termo, STANDARD, Čierna, T 006
ZĽAVY AŽ 45 %
od €13,69

Látka: T 006

10032/30/150
Roleta Termo, STANDARD, Čokoládová, T 020
ZĽAVY AŽ 45 %
od €13,69

Látka: T 020

10023/30/150
Roleta Termo, STANDARD, Hrášková, T 021
ZĽAVY AŽ 45 %
od €13,69

Látka: T 021

10026/30/150
Roleta Termo, STANDARD, Jahodová, T 019
ZĽAVY AŽ 45 %
od €13,69

Látka: T 019

10029/30/150
Roleta Termo, STANDARD, Juta, T 008
ZĽAVY AŽ 45 %
od €13,69

Látka: T 008

10035/30/150
Hore
Ďalšie produkty

Ako už napovedá názov, Termo rolety pracujú okrem svetla hlavne s teplom. Pripomínajú bežné rolety do okien, ale sú vybavené TERMO látkou pre úplné zatemnenie a ochranu pred horúcimi letnými dňami. Veľkou výhodou termo roliet je, že v lete chránia miestnosť pred prehriatím a v zime zabraňujú úniku tepla z miestnosti.

Termo rolety patria medzi bežné látkové rolety. Rozdiel je najmä v použitej látke, ktorá svojimi vlastnosťami umožňuje blokovanie ako svetla, tak hlavne tepla. Vždy si teda môžete nastaviť presne tú teplotu, ktorá Vám vyhovuje, nezávisle na počasí alebo ročnom období.

Termo rolety – ochrana pred nadmerným teplom

Rolety, žalúzie a vlastne všetka tieniaca technika má jeden hlavný a základný účel – zabrániť slnečným lúčom v prieniku do miestnosti. Ďalším efektom zatienenia je potom aj zníženie teploty vo vnútri bytu. Nároky súčasného bývania navyše kladú požiadavky na estetický dojem a dizajn.

Termo rolety spĺňajú všetky kritériá na súčasnú tieniacu techniku. Ako už ale ich názov napovedá, sú výnimočne výkonné v boji s nadmerným teplom. Nejde ale len o to, aby sa v lete miestnosť chránená termo roletou príliš nezahrievala. Naše rolety dokážu tiež udržať teplo v miestnosti, čo zase oceníte v zimných mesiacoch. Používaním Termo roliet teda navyše šetríte v lete náklady na klimatizáciu av zime náklady na vykurovanie.

Ako Termo rolety pracujú?

Pokiaľ poznáte bežné látkové rolety na okná, tak máte jasnú predstavu o tom, ako vyzerá roleta Termo. Na prvý pohľad ich od seba vlastne nerozoznáte. Hlavný rozdiel je skrytý v použitej látke, resp. v špeciálne upravenej vrstve, ktorá sa na látku nanesie. Táto izolačná vrstva sa nanáša na odvrátenú stranu látky, takže nijako nenarušuje farbu a vzhľad rolety.

Je logické, že izolácia proti teplu zároveň zdvíha účinnosť tienenia. Všetky naše Termo rolety majú teda úroveň tienenia blackout čiže maximálnu možnú. Sú teda veľmi vhodné do miestností, v ktorých sa spia. Najviac ich oceníte tam, kde sa spí aj cez deň. S ich pomocou vyrobíte nočnú tmu aj na poludnie spolu so znížením teploty, ktorá je pre spánok príjemná.

Maximálna variabilita farieb

Termo rolety dodávame v mnohých farebných odtieňoch. Vždy si teda môžete vybrať roletu, ktorá bude ladiť s Vaším interiérom a nábytkom. Pre miestnosti, v ktorých sa cez deň pohybujete, ako napríklad kuchyňa či obývačka, sa dobre hodia rolety bielej, či vo svetlejších farebných odtieňoch. Ani pri plnom zatiahnutí takej rolety nebudí dojem podzemného bunkra.

Miestnosti určené na spanie znesú tmavší odtieň rolety, prípadne priamo čiernu farbu. Roleta tvorí celkom veľkú plochu, takže hoci by vonkajšie svetlo nijako neprenikalo, veľká svetlá plocha by mohla trochu rušiť pri zaspávaní. Po stiahnutí tmavej rolety Vás v pokojnom spánku nebude rušiť nič.

Meranie vašich okien pre Termo rolety

Keďže každú jednotlivú roletu vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícii na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istí, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.