Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Siete proti hmyzu vŕtané na dvere

1 položiek celkom

Siete proti hmyzu do dverí ocenia najmä majitelia domov. Oni totiž na rozdiel od panelákových bytov, neotvárajú dvere rovno do priestoru bytu. To však neznamená, že by napríklad panelákový balkón nemohol byť vybavený sieťou proti hmyzu, privŕtanou k balkonovým dverám. V oboch prípadoch veľmi účinne bráni priechodu hmyzu do bytu.

Odnímať z dverí sieť zakaždým, keď chceme prejsť, prípadne narolovať sieť do kazety, by bolo veľmi nepraktické a nepohodlné. NNasadzovacie siete alebo rolovacie siete sa teda na dvere nepoužívajú. V prípade dverí je k nim sieť prišrubovaná na otočných pántoch. Môžete tak dvere pootvoriť, pričom sieť stále hmyzu brání v prieniku, kým ju tiež neotvoríte. Po priechode doporúčame sieť hneď zavrieť.

Siete proti hmyzu Vŕtané na dvere

Môžete mať tú najlepšiu sieť proti hmyzu na svojich oknách, a napriek tomu Vás bude hmyz doma obťažovať. Ako je to možné? Hmyz jednoducho nájde otvorené dvere a bez zábran vletí do bytu. Riešenie je jednoduché - kúpte si sieť proti hmyzu aj na svoje dvere.

Aké dvere možno sieťou proti hmyzu chrániť?

Najdôležitejšie sú samozrejme hlavné vchodové dvere. So sieťami na vchodových dverách sa stretávame takmer výhradne u rodinných domoch. Je možné mať chránené dvere pred hmyzom aj na piatom poschodí panelového domu, nebýva to väčšinou miesto, kadiaľ by prenikalo nejaké významné množstvo hmyzu. Navyše je sieť vystavená ako lákadlo pre vandalov.

Častejšie sa siete na dverách objavujú pri balkónových dverách. A to už aj v panelákoch. Či už ste na ktoromkoľvek poschodí, hmyz sa do tej výšky vždy dostane. Niekedy dokonca pod strechou paneláku nájdete hniezdo ôs alebo sršňov. Zničiť ho tak, aby sa budúci rok už neukázali, skoro nie je možné. Stačí ale použiť sieť na dvere a je po probléme.

Pre úplný zoznam dverí by sme mali vymenovať aj interiérové dvere. Nič Vám nebráni mať sieť aj medzi detskou izbou a obývačkou. Napríklad v prípade, keď je vaše dieťa alergické na včelie bodnutie, môže takáto sieť na dverách do jeho izbičky predstavovať ďalší stupeň ochrany. Priznajme ale, že úplne bežné to nie je.

Môžem prechádzať dverami, na ktorých je sieť proti hmyzu?

Samozrejme, že môžete. Sieť je totiž nasadená na svojich vlastných pántoch a funguje vlastne ako druhé dvere. Ak je k Vám bližšie sieť, otvorte ju ako prvú a potom normálne otvorte dvere. Sieť sa za Vami sama zavrie. Alebo opačne - najprv otvorte dvere a za nimi nájdete sieť, ktorú otvoríte tiež.

Je možné nechať dvere otvorené, zatiaľ čo zatvorená sieť stále bráni prieniku hmyzu. Toto nastavenie využijete najmä na balkónových dverách.

Meranie dverí pre Rolovaciu sieť

Keďže každú jednotlivú sieť vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícií na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istý, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.