Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Ako zamerať Siete proti hmyzu

Pred nákupom sietí je potrebné zmerať, akú veľkosť budete potrebovať. Nebojte sa, nie je to žiadna veda. S nami to zvládnete raz dva. Vyberte typ uchytenia a všetko zvládnete. Zistite viac o tom, ako zmerať Siete proti hmyzu

Zistite viac

Pred nákupom Sietí proti hmyzu je potrebné zmerať, akú veľkosť budete potrebovať. Nebojte sa, nie je to žiadna veda. Ak máte iný rozmer alebo potrebujete poradiť, ponúkame individuálne riešenie, pokojne nás kontaktujte, radi vám pomôžeme.

„Pri každej objednávke volajú naši špecialisti a ešte raz si s Vami skontrolujú rozmery, farbu a stranu mechanizmu a jeho upevnenie. Dokážu s Vámi všetko vyladiť do 100 % stavu, záleží nám na Vašej spokojnosti.“

Nasadenie za rám okna Platí pre Siete proti hmyzu Classic a Exclusive

Výška Siete proti hmyzu = výška rámu okna po otvorení

Zadajte nám výšku rámu okna po jeho otvorení. Výšku môžete zadávať až do 200 cm. Na montáž je potrebné mať priestor 1 cm pre profil štandard a 1,6 cm pre profil exclusive od vonkajšieho rámu okna a to na každú stranu. Pokiaľ máte okenné odkvapkávadlo na pevnej časti rámu okna, tak merajte na výšku od odkvapávadla po horný rám okna.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka rámu okna po otvorení

Zadajte nám šírku rámu okna po jeho otvorení. Šírku môžete zadávať až do 180 cm. Pre montáž je potrebné mať priestor 1 cm pre profil štandard a 1,6 cm pre profil exclusive od vonkajšieho rámu okna a to na každú stranu.

Hrůbka rámu = hrúbka rámu vrátane tesnenia

Šírku háčika vám vyrobíme na mieru. Je to dôležité preto, aby sieť dobre držala na okne. Rozmer zadávate od 0,8 mm – 30 mm a meriate hrúbku rámu vrátane tesnenia. Háčik je potom vždy menší, aby sa sieť dobre pritiahla.

Nasadzovacie siete proti hmyzu odporúčame na zimu odložiť z okien.

Pred samotným meraním sa dobre pozrite na typ okna. To je potom dôležité zadať v detaile objednávky správne.

Nasadenie na okenný rám s odkvapkávadlom na okennom krídle Iba ak odkvapkávacia miska nepresahuje pevný rám okna

Výška Siete proti hmyzu = výška rámu okna po otvorení

Uveďte výšku po otvorení okna medzi okenným rámom, ktorý je bližšie k vonkajšej strane. Výšku môžete zadať až do 200 cm. Na inštaláciu je potrebný priestor 1,0 cm pre štandard a 1,6 cm pre Exclusive od vonkajšieho rámu okna na každej strane.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka rámu okna po otvorení

Uveďte šírku po otvorení okna medzi okenným rámom, ktorý je bližšie k vonkajšej strane. Šírku môžete zadať až do 180 cm. na inštaláciu je potrebný priestor 1,0 cm pre štandard a 1,6 cm pre exkluzívny od vonkajšieho rámu okna na každej strane.

Hrůbka rámu = hrúbka rámu vrátane tesnenia

Šírku háčika vyrobíme podľa vašich rozmerov, preto potrebujeme poznať hrúbku vášho rámu. Je to dôležité, aby sieť dobre držala na okne. Zadáte veľkosť od 0,8 mm do 30 mm a zmeriate hrúbku rámu vrátane tesnenia. Háčik je potom vždy menší, aby sa sieť dobre zatiahla.

Nasadenie na okenný rám s odkvapkávadlom na ráme okna V tomto prípade nebude sieť nikdy stopercentne vyhovovať

Výška Siete proti hmyzu = výška rámu okna po otvorení

Ak máte na pevnej časti okenného rámu odkvapovú misku, zmerajte výšku od hornej časti okenného rámu po odkvapovú misku. Na inštaláciu je potrebné, aby bol od vonkajšieho rámu okna na každej strane 1,0 cm pre štandard a 1,6 cm pre Exclusive. Ak máte v okennom ráme malé odkvapové misky, ktoré nepresahujú okenný rám, nemusíte túto situáciu riešiť.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka rámu okna po otvorení

Uveďte šírku po otvorení okna medzi okenným rámom, ktorý je bližšie k vonkajšej strane. Šírku môžete zadať až do 180 cm. Na montáž potrebujete 1,0 cm pre štandard a 1,6 cm pre Exclusive od vonkajšieho rámu okna na každej strane.

Hrůbka rámu = hrúbka rámu vrátane tesnenia

Šírku háčika vyrobíme podľa vašich rozmerov, preto potrebujeme poznať hrúbku vášho rámu. Je to dôležité, aby sieť dobre držala na okne. Zadáte veľkosť od 0,8 mm do 30 mm a zmeriate hrúbku rámu vrátane tesnenia. Háčik je potom vždy menší, aby sa sieť dobre zatiahla. V tomto prípade nebudú na spodnom ráme siete žiadne háčiky.

Vŕtanie do vonkajšieho rámu okna Sieť proti hmyzu Rolovacia

Výška Siete proti hmyzu = výška rámu okna po otvorení + 7,9 cm

Zmerajte výšku celého rámu okna po otvorení a pripočítajte 7,9 cm. Na montáž je potrebné mať priestor 3,2 cm od rámu okna k parapetu a 4,7 cm od horného rámu okna k omietke. Sieť pre Vás vyrobíme na mieru. Okná sa musia vždy otvárať smerom dovnútra.

Maximálna výška Siete proti hmyzu Rolovacia je 250 cm.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka rámu okna po otvorení + 6,4 cm

Zmerajte šírku celého rámu okna po otvorení a pripočítajte 6,4 cm. Na každú stranu musí byť priestor pre montáž od hrany rámu k omietke minimálne 3,2 cm. Merajte až od rovnej hrany okien. Okná sa musia vždy otvárať smerom dovnútra.

Maximálna šírka pri Siete proti hmyzu Rolovacia je 200 cm. Počítajte s tým, že minimálna plocha na inštaláciu je 3,2 cm na každú stranu.

Ak chcete sieť vŕtať priamo do fasády, napíšte nám to, aj to je možné.

Výrobné tolerancie sú 2 mm.

Vŕtanie do steny výklenku Sieť proti hmyzu Rolovacia

Výška Siete proti hmyzu = výška výklenku

Výklenok zmerajte na výšku na troch miestach a zadajte nám prostredný rozmer. Maximálna výška Siete proti hmyzu Rolovacie je 250 cm.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka výklenku

Šírku výklenku zmerajte na troch miestach a zadajte nám prostredný rozmer. Maximálna šírka pre Siete proti hmyzu Rolovacie je 200 cm.

Do poznámky k objednávke nám napíšte, v akej výške si prajete vyvŕtať otvory na vŕtanie skrutiek.

Túto montáž neodporúčame, ak je výklenok viditeľne krivý. Prípustná výrobná tolerancia je 2 mm.

Vŕtanie na stenu v miestnosti pre strešné okná Sieť proti hmyzu Rolovacia

Výška Siete proti hmyzu = výška výklenku + 7,9 cm

Zmerajte výšku celého výklenku. K zameranému rozmeru pripočítajte 7,9 cm. Túto hodnotu nám zadajte do detailu produktu pri objednávke.

Maximálny rozmer Siete proti hmyzu Rolovacia je 250 cm.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka výklenku + 6,4 cm

Zmerajte šírku celého výklenku a pripočítajte 6,4 cm. Túto hodnotu nám zadajte do detailu produktu v objednávke.

Maximálna šírka Siete proti hmyzu Rolovacia je 200 cm.

Rolovacie siete privŕtané do steny v miestnosti používajte iba pre strešné okná.

Rolovaciu sieť môžete vŕtať aj z vonku a to priamo do fasády. V tomto prípade pridávate na výšku len 4,7 cm.

Vŕtanie na dvere Sieť proti hmyzu na dvere – Magnetická a Sieť proti hmyzu na dvere – S magnetickou páskou

Výška Siete proti hmyzu = výška rámu dverí + 4 cm

Zadajte nám výšku celého rámu dverí, ku ktorej pripočítajte 4 cm.

Maximálna výška Siete proti hmyzu do dverí je 240 cm.

Šírka Siete proti hmyzu = šírka rámu dverí + 4 cm

Zadajte nám šírku celého rámu dverí, ku ktorému odporúčame pripočítať 4 cm. Ak sa vám na rám dverí nezmestia pánty, musíte pridať menej než 4 cm.

Maximálna šírka Siete proti hmyzu do dverí je 110 cm.

Priestor okolo tohto zamerania musí byť najmenej 2,5 cm pre stranu, na ktorej budú pripevnené pánty a 1,5 cm na druhú stranu.

Umiestnenie pántov určujete pri pohľade na dvere zvonka.

Zadajte nám aj výšku strednej vodorovnej priečky, ktorá bude pri dvernom systéme nainštalovaná. Jej výška sa meria od okraja spodného rámu Siete proti hmyzu k strednej časti priečky. Priečka je 3 cm široká a štandardne je dodávaná v ⅓ dverí.

Pri objednávke uvádzate celkovú výšku a šírku rámu bez pántov.

Ak pridáte na šírku menej než 4 cm, stále budú fungovať, musí ale dôjsť k presahu cez rám minimálne 1 cm na každú stranu.

Ak zvolíte menší pánt, stačí vám priestor 1,5 cm.

Mohlo by Vás zaujímať