Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Rolety na strešné okná

122 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Rolety pre strešné okná musia okrem svojej tieniacej funkcie spĺňať ešte jednu náročnú požiadavku - neprevýsať pri extrémnych uhloch naklonenia okna. Strešné rolety preto nemôžete len tak nahradiť žalúziami alebo bežnými roletami.

Rolety a žalúzie na strešné okná zaisťujú reguláciu prichádzajúceho a odchádzajúceho svetla a tepla tak, aby bez ohľadu na počasie za oknom, bolo vo vnútri izby vždy toľko svetla a tepla, koľko si práve prajete mať.

Pre majiteľov okien VELUX máme ponuku špeciálne pripravených roliet pre strešné okná VELUX. Podobne pre okná Fakro ponúkame rolety pre strešné okná Fakro.

Na strešné okná patria látkové rolety od FOA

Bývanie v podkrovnom byte má isté kúzlo. Šikmé línie a nepravidelné vzory zaujímavo rozbíjajú pravouhlú uniformitu bežných bytov a každý podkrovný byt je úplne unikátny. Za istú exkluzivitu ale platia jeho obyvatelia určitú daň v podobe rôznych neštandardných rozmerov a unikátnych riešení.

To sa týka aj zatienenia strešných okien. Nejde len o výšku a šírku okna, ale hlavne o to, aby sa rolety či žalúzie neprevesovali do voľného priestoru, ale stále priliehali k okennej tabuľke. A to aj v prípade, keď je okno otvorené.

Je to celkom výzva, pretože strešné okná sa najčastejšie otvárajú pozdĺž horizontálnej osi otáčania, a tak vlastne zvyšujú uhol sklonu. To všetko musí rolety na strešné okná s prehľadom zvládnuť pri zachovaní plnej funkčnosti.

Pre majiteľov okien Velux alebo Fakro máme dobrú správu - ponúkame rozmery priamo typizované pre tieto dva systémy strešných okien. Ale vždy máte možnosť zadať rozmery roliet pri objednávke ručne, nezávisle na značke okna, ktoré používate.

Roleta na strešné okno - montáž

Špecifikum strešných roliet je, že sú vyžadované vodiace lišty. Práve tie totiž zaistia, že rolety pôjdu sťahovať a vyťahovať bez toho, aby sa prevesili. Jednoducho sa posúvajú v primontovaných lištách a krásne držia aj na oknách v extrémnych pozíciách, či dokonca na oknách, ktoré preklopíte „hore nohami“.

Celá kazeta a mechanizmus rolety je za lištami skrytý, takže pohľad z okna nič neruší. O pár centimetrov štvorcových sa len zmenší plocha okna, pretože lišty ju sčasti prekryjú.

Pri montáži sa teda nevyhnete práci s vŕtačkou a skrutkovačom, ale sľubujeme, že ak ste aspoň raz už vŕtačku v ruke mali, zvládnete to s prehľadom za pár minút.

Je možné bežné rolety použiť na strešné okná?

Jednoducho povedané: nie. Nie je možné. Je to práve preto, že na bežné látkové rolety pôsobí gravitačná sila iba v smere jej osi y, čiže v rovnakom smere, v akom sa z kazety odvíja. Naproti tomu pri naklonenom okne sa gravitácia prejavuje ako v osi y, tak v osi z, čiže akoby cez látku. Čím väčší sklon okna, tým väčšia sila sa snaží roletu prehnúť.

Krycia lišta je z pevného materiálu a je navyše priskrutkovaná k rámu okna. Nijako sa neprehýba a krásne tak podopiera roletu. Pokiaľ teda máte strešné okno, rovno uvažujte o roletách, ktoré sú na to určené.

Ak sa vám páčia rolety plisé, ktoré pripomínajú harmoniku, môžete okrem rovných látkových roliet pre strešné okná použiť práve rolety plisé pre strešné okná.

Meranie vašich okien pre Látkové strešné rolety

Pri oknách Vekra a Fakro si môžete pri objednávke rolety vybrať presný rozmer priamo z ponuky. Inak ale stačí držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícii na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istí, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.