Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Rímskych roliet

Rímske rolety majú niekoľko variant montáže. Môžete ich pripevniť bez vŕtania alebo s vŕtaním. Zistite viac o tom, ako namontovať Rímske rolety.

Zistite viac

Rolety je možné montovať niekoľkými spôsobmi, a to s vŕtaním do okenného rámu či do steny alebo bez vŕtania, zavesením. Ani jeden variant nie je náročný, pretože vám rolety prídu už zložené. Potrebovať budete len pár minút času a náš manuál.
Pre jednoduchú a rýchlu montáž sme pre vás pripravili ilustrované aj video návody, rozdelené podľa typu zavesenia. Uvidíte, že budete hotový v priebehu pár minút.

Zavesenie na okno bez vŕtania

Pri tomto type montáže sú súčasťou balenia kovové háčiky, ktoré len nasadíte na rám rolety a pripevníte na okno. Tento spôsob montáže je neinvazívny a nie je teda potrebné nič vŕtať. Na rám okna pripevníte už len bezpečnostné koliesko a máte hotovo. Toto riešenie je vhodné pre okná, ktoré je možné otvoriť dokorán alebo na ventiláciu. Rímska roleta nemá postranný vodiaci silón.

1
2
3
4
5

Vŕtanie na okno

Ak máte fixné okná alebo vám nevyhovuje zavesenie, môžete rolety vŕtať do rámu okna. Ide tiež o veľmi jednoduchú montáž, kde je potrebné na rám okna navŕtať plastový držiak rolety. Na ten sa potom roleta nasadí a zaistí menšou skrutkou. Aj tu je možné roletu z okna kompletne odstrániť. Stačí povoliť menšiu skrutku, ktorá drží roletu v držiaku, a vysunúť ju. Okno je tak pripravené napríklad na čistenie.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie na okno pred žalúzie

Ide o nový a veľmi obľúbený spôsob montáže. Nad žalúzie je do rámu okna navŕtaný plastový diel, do ktorého sa zavesí roleta. Rímska roleta sa tak dostane ďalej od okna a vznikne priestor pre žalúzie. Táto montáž má dve hlavné výhody. Ak chcete dokonale zatemniť miestnosť a zamedziť tiež prenikaniu svetla okolo žalúzií, zatiahnite rolety aj žalúzie zároveň. Ďalšou výhodou je, že Rímska roleta často nevzhľadné žalúzie zakrýva. Tvorí tak funkčný aj dizajnový prvok domácnosti.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny

Rímske rolety je tiež možné vŕtať do steny. Tu budete postupovať podobne ako pri vŕtaní do okna, len použijete väčšie skrutky na upevnenie do steny. Plastový dielik vŕtajte nad výklenok v takej výške, aby navinutá roleta nebránila otváraniu okna. Na šírku by mala Rímska roleta presahovať cez výklenok.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do stropu

Ak budete vŕtať roletu do stropu miestnosti, postupujte rovnako ako pri vŕtaní do steny. Plastový diel navŕtate do stropu, roletu nasadíte do kotviaceho dielika a zaistíte skrutkou.
Ak bude Rímska roleta pripevnená do stropu výklenku, je potrebné počítať s tým, že navinutá môže byť vysoká až 20 cm. Výška navinutej rolety závisí od jej celkovej výšky. Výhodou je, že kazeta rolety nie je širšia než látka. Pri montáži do stropu odporúčame pripevniť retiazku pomocou ťažítka. Dbajte však na správnu dĺžku retiazky, aby nebola nebezpečná pre malé deti.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zaujímať