Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Látkových roliet

Látkové rolety majú niekoľko variantov vykonania montáže. Môžete ich pripevniť zavesením – bez vŕtania alebo s vŕtaním do okna, steny či stropu. Zistite viac o tom, ako namontovať Látkové rolety

Zistite viac

Jednoduchšie už to byť skutočne nemôže. Naše rolety sú už zložené, vďaka tomu zvládnu roletu tí skúsenejší nainštalovať na okno za menej než minútu, niekomu to môže trvať o pár minút dlhšie. Rolety je možné montovať niekoľkými spôsobmi, a to s vŕtaním do okenného rámu či steny alebo bez vŕtania, zavesením.
Na jednoduchú a rýchlu montáž sme pre vás pripravili ilustrované aj video návody rozdelené podľa typu zavesenia. Uvidíte, že budete hotoví v priebehu pár chvíľ.

Zavesenie na okno bez vŕtania Pre otvorené kazety

Ide o najjednoduchší spôsob, ako pripevniť rolety na okno. Nie je potrebné nič vŕtať. Roletu stačí len zavesiť, prípadne prilepiť. Tento spôsob je vhodný pre absolútnu väčšinu eurookien. Okno je nutné otvoriť dokorán, roletu potom zavesíte za vrchný rám okna a na spodný rám ju upevníte pomocou silónu. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6
8
8
9

Vŕtanie na okno Pre otvorené, POLO i MAXI kazety

Pre fixné okná odporúčame montáž pomocou vŕtania do rámu. Ide o podobnú montáž ako pri štandardných žalúziách. Rolety sa navŕtajú na dvoch miestach na horný rám okna a celá roleta sa do navŕtaných dielov nacvakne. Diel na zaistenie silónu sa vŕta podobne do spodného rámu okna. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny Pre otvorené, POLO i MAXI kazety

Rolety je možné vŕtať tiež do steny. Tento spôsob je podobný ako montáž garniže pre záclony a závesy. Je dôležité, aby roleta mala presah cez celý výklenok a svetlo tak nepresvitalo na okrajoch. Pri tomto spôsobe montáže sa nepoužívajú vodiace silóny. Stačí len navŕtať kovové pliešky do steny a roletu do nich nacvaknúť. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6

Ideálnu výšku na vŕtanie rolety najlepšie určíte tak, že pred vŕtaním roletu rozviniete do požadovanej výšky. Keď sa vaša roleta ocitne na mieste, ktoré potrebujete, stačí urobiť značku a roletu navŕtať. Na meranie si pozvite pomocníka.

Vŕtanie do stropu Pre otvorené, POLO i MAXI kazety

Látkové rolety je tiež možné vŕtať do stropu. Montáž je takmer rovnaká ako pri vŕtaní do steny, roleta je však pripevnená v strope. Do stropu stačí navŕtať kovové pliešky, do ktorých sa roleta nacvakne. Na tento typ montáže je vhodné použiť POLO kazetu. Odporúčame objednať tiež ťažidlo na ovládaciu retiazku.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zaujímať