Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Drevené žalúzie

Horizontálne Drevené žalúzie sú moderným tieniacim prvkom, ktoré ešte nie sú v slovenských domácnostiach úplne rozšírené. Je to trend, ktorý k nám postupne prichádza zo severských krajín a Anglicka. Fungujú na klasickom princípe spúšťania a vyťahovania jednotlivých lamiel. Lamely môžete otáčať, a tým ovplyvňovať, koľko slnečných lúčov chcete do miestnosti vpustiť. U nás vo FOA Vám ponúkame dva základné typy lamiel a to Drevené a Bambusové. Drevo vždy navodzuje pocit príjemného, ​​teplého a útulného prostredia a tieto žalúzie Vám tento pocit pomôžu vytvoriť.

Pokiaľ sú Drevené žalúzie vystavené vlhkosti alebo vysokému teplu a ostrému slnečnému žiareniu, je prirodzeným javom čiastočná zmena farby, ohýbanie a krútenie. Lamely majú vždy vzor dreva. Vďaka tomu budú na lamele vidieť hrče, letokruhy a lamela môže mať v celej šírke rôzne odtiene. To všetko ale odráža plnú autenticitu dreva a bude sa skvele hodiť práve do miestností, kde už je drevený materiál použitý.

Horný profil je tvorený z kovu a je už zložený. To zaisťuje bezproblémový chod a ovládanie žalúzií. Horný profil navyše môžete prekryť krytkou vo vzore lamiel.

20 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Drevené žalúzie sú veľmi často používaným druhom tienenia v severských krajinách alebo na chalupách a chatách. Drevené žalúzie dokážu podčiarknuť prírodný nádych miestnosti.

Fungujú ako klasické žalúzie, takže pomôžu chrániť Váš domov pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a poskytnú Vám pocit súkromia.

Navyše dokážu miestnosť podľa Vašich potrieb zatemniť či presvetliť, a to veľmi rýchlo. Jedna z najväčších výhod Drevených žalúzií od FOA je možnosť ich zavesiť za rám okna. Ide o montáž bez vŕtania.