Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Hliníkových žalúzií

Hliníkové žalúzie majú niekoľko variantov montáže. Môžete ich namontovať bez vŕtania zavesením, ale môžete ich aj navŕtať na okno alebo medzi zasklievacie lišty.

Zjistite viac

Horizontálne žalúzie možno inštalovať niekoľkými spôsobmi, a to zavesením - bez vŕtania, vŕtaním do rámu okna, vŕtaním medzi zasklievacie lišty, vŕtaním do steny, vŕtaním do stropu. Ani jedna z možností nie je zložitá, pretože žalúzie sa dodávajú už zložené.

Pre jednoduchú a rýchlu montáž sme pripravili ilustrované a video návody rozdelené podľa typu montáže. Uvidíte, že to budete mať za chvíľu hotové.

Závesné - bez vŕtania Hliníkové žalúzie CLASSIC

Jedná sa o najjednoduchší spôsob, ako môžete hliníkové žalúzie pripevniť na okno. Nie je potrebné nič vŕtať. Stačí žalúziu zavesiť. Tento spôsob je vhodný pre prevažnú väčšinu eurookien. Okno je potrebné otvoriť dokorán, žalúziu potom zavesiť za horný rám okna a pripevniť ju k spodnému rámu pomocou silonu. Pozrite si jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál. Ide o novinku v oblasti upevňovania žalúzií. Výhodou je, že žalúzia sa vysunie nad zasklievacie lišty a za žalúziou nebude presvitať žiadne svetlo.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie na okenný rám Hliníkové žalúzie CLASSIC

Pri pevných oknách odporúčame montáž vŕtaním do rámu okna. Žalúzie sa navŕtajú na dvoch miestach na hornom okennom ráme a celá žalúzia sa priskrutkuje do navŕtaných častí a zaistí sa kovovým zámkom. Do spodnej časti spodného okenného rámu sa navŕta diel na upevnenie silonu. Pozrite si jednoduchý videonávod alebo ilustrovaný návod. Výhodou je, že žalúzie budú presahovať zasklievacie lišty a cez žalúzie nebude presvitať svetlo.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie medzi zasklievacie lišty Hliníkové žalúzie CLASSIC

Klasickým spôsobom vŕtania žalúzií je vŕtanie medzi zasklievacie lišty. Kovové časti sa vŕtajú zo spodnej strany do zasklievacích líšt. Žalúzie sa potom jednoducho priskrutkujú a zaistia kovovým zámkom. Spodný diel na upevnenie silonu sa vŕta do spodnej zasklievacej lišty. Výhodou tejto montáže je, že pri vŕtaní nepoškodíte rám okna. Nevýhodou je, že nie je vhodná pre okná, ktoré majú zasklievaciu lištu s hĺbkou do 2,3 cm. Zasklievacia lišta by mala byť čo najmenej skosená alebo zaoblená. Vrchný kovový diel sa navŕta kolmo na zasklievaciu lištu. Navinutá žalúzia vytvorí v hornej časti vášho okna žalúziový obal a mierne presahuje sklo.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny alebo stropu miestnosti Hliníkové žalúzie CLASSIC

Klasické hliníkové žalúzie sa dajú navŕtať aj do steny alebo stropu. Pri tomto type montáže montážna súprava neobsahuje vodiaci silon. Ten je k dispozícii len pre montáž na okno. V tomto prípade stačí navŕtať kovové časti na hmoždinky a pripevniť celý držiak žalúzie.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do stropu výklenku Hliníkové žalúzie CLASSIC

Klasické hliníkové žalúzie sa dajú navŕtať aj do stropu výklenku. Pri tomto type montáže montážna súprava neobsahuje vodiaci silon. Uistite sa, že máte dostatok priestoru na otvorenie okna. Pri tejto montáži stačí navŕtať kovové časti na hmoždinky a pripevniť celý držiak žalúzie.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat