Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Bambusových žalúzií

Bambusové žalúzie majú niekoľko variantov prevedenia montáže. Môžete ich pripevniť bez vŕtania, alebo zavesiť, vŕtať na okno, medzi zasklievacie lišty, do steny alebo do stropu Zistite viac o tom, ako namontovať Bambusové žalúzie.

Zistite viac

Horizontálne žalúzie je možné montovať niekoľkými spôsobmi, a to Zavesením - bez vŕtania Vŕtaním do okenného rámu, Vŕtaním medzi zasklievacie lišty, Vŕtaním do steny alebo Vŕtaním do stropu. Ani jeden variant nie je náročný, keďže Vám žalúzie prídu už zložené.

Pre jednoduchú a rýchlu montáž sme pre Vás pripravili ilustrované aj video návody rozdelené podľa typu montáže. Uvidíte, že budete hotovi behom pár chviľ.

Zavesenie - bez vŕtania Bambusová žalúzia 25 mm

Jedná sa o najjednoduchší spôsob, ako môžete pripevniť Bambusové žalúzie na okno. Nie je potreba nič vŕtať. Žalúziu stačí iba zavesiť pomocou špeciálnych háčikov. Tento spôsob je vhodný pre naprostú väčšinu eurookien. Okno je nutné otvoriť dokorán, žalúzie potom zavesíte na vrchný rám okna a na spodný rám. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál. Jedná sa o novinku v oblasti upevnenia žalúzií. Výhodou je, že žalúzia presiahne cez sklo a svetlo nebude presvitať okolo žalúzií. U tohto typu montáže môžete použiť magnetický kryt na horný profil. Diel pre zaistenie lanka je nutné vŕtať vždy.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie na rám okna Bambusová žalúzia 25 mm

Pre fixné okná odporúčame montáž pomocou vŕtania na rám okna. Žalúzie sa vŕtajú v dvoch miestach na horný rám okna a celá žalúzia sa do navŕtaných dielov nacvakne a zaistí kovovou poistkou. Diel pre zaistenie kovového lanka sa vŕta do spodnej časti spodného rámu okna. Pokiaľ zameriate iba zasklievaciu lištu, žalúzie vŕtate do zasklievacej lišty. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál. Výhodou je, že žalúzia presiahne cez zasklievacie lišty a svetlo nebude presvitať okolo žalúzií. U tohto typu montáže môžete použiť magnetický kryt na horný profil.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie medzi zasklievacie lišty Bambusová žalúzia 25 mm

Klasický spôsob vŕtania žalúzií je Vŕtanie medzi zasklievacie lišty. Kovové diely sa vŕtajú zo spodnej strany do zasklievacej lišty. Žalúzia sa už len nacvakne a zaistí kovovou poistkou. Spodný diel pre zaistenie kovového drôtu sa navŕta do spodnej zasklievacej lišty. Výhoda tejto montáže je, že nepoškodíte pri vŕtaní rám okna. Horný profil žalúzie bude navŕtaný kolmo do zasklievacej lišty, pokiaľ je teda zasklievacia lišta vo veľkom sklone, tak nebude profil zarovnaný so sklom.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny Bambusová žalúzia 25 mm

Bambusové žalúzie je možné vŕtať do steny. Kovové diely sa vŕtajú do steny nad výklenok. Žalúzia sa už len nacvakne a zaistí kovovou poistkou. A to je celé. Žalúziu už len sťahujete a nakláňate podľa potreby. U tohto typu montáže môžete použiť magnetický kryt na horný profil.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do stropu Bambusová žalúzia 25 mm

Dřevěné žaluzie je možné Vrtat do stropu výklenku nebo místnosti. Kovové dílky se navrtají do stropu. Žaluzie se už jen nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. A to je celé. Žaluzii už jen stahujete a nakláníte podle potřeby.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by vás zaujímať