Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Všetko o Hliníkových žalúziách

Hliníkové žalúzie od FOA sú klasickým tieniacim prvkom, ktoré sú v strednej Európe stále najpoužívanejšie. Pomôžu ochrániť váš domov pred neželanými pohľadmi zvonku a poskytnú vám pocit súkromia. Okrem toho dokážu veľmi rýchlo zatieniť alebo zosvetliť miestnosť podľa vašich potrieb. Prečítajte si všetko o tom, ako žalúzie FOA fungujú, ako ich merať, montovať alebo udržiavať. Žalúzie sú ľahké a pomerne lacné.

Ako fungujú Hliníkové žalúzie

Hliníkové žalúzie sú stále najžiadanejším tieniacim prvkom. Umožňujú veľmi účinne regulovať svetlo podľa vašich potrieb.

Zjistite viac

Žalúzie FOA fungujú na klasickom princípe. V prípade žalúzií typu CLASSIC je ovládanie zabezpečené pomocou šnúrky a plastovej tyče. Šnúrka ťahá žalúziu hore a dole a plastová tyč zabezpečuje otáčanie lamiel.

Tento typ veľmi účinne reguluje priechod slnečných lúčov. Žalúzie môžete vytiahnuť aj úplne hore a do miestnosti tak vpustiť 100 % svetla. Lamely sú vyrobené z odolného hliníka.

Žalúzie FOA sa vyrábajú na mieru. Ak vám uvedené rozmery nesedia, vyberte si v objednávke najbližšiu vyššiu veľkosť. V treťom kroku napíšte do poznámky pre predajcu, aký skutočný rozmer potrebujete.

Mohlo by Vás zaujímať

Ako nakupovať Hliníkové žalúzie

Pripravili sme jednoduchý návod Ako nakupovať, ktorého prečítanie vám zaberie menej ako 3 minúty. Pozrite sa, ako jednoducho všetko správne zmerať, vybrať si šírku lamiel a farbu, ktorá sa vám páči, a potom všetko správne pochopiť a namontovať.

Zistite viac

Orientácia pri online nakupovaní môže byť často zložitá a mätúca. Preto sme pre vás pripravili jednoduchý návod, ako u nás nakupovať. Vďaka prehľadným video návodom sa v našom e-shope nestratíte a nakupovanie bude hračka.

1 Máte všetko pripravené?

a počet okien

b zameranie výšky a šírky

c typ profilu

d typ lamely

d typ upevnenia

2 Vyberte si farbu lamely

b môžete použiť filter

3 vyberte si typ profilu

4 vyberte si barvu lamely

5 vyberte si systém upevnenia

6 zadajte rozmery - správne žalúzie zamerajte

7 objednajte


1 Vyberte
2 Zaměřte
3 Objednejte
4 Instalujte

Mohlo by Vás zajímat

Ako zmerať Hliníkové žalúzie

Pred nákupom žalúzií si musíte zmerať, akú veľkosť potrebujete. Nebojte sa, nie je to žiadna raketová veda. S nami to zvládnete za krátky čas. Vyberte si typ žalúzie, lamely a kovanie a máte všetko pripravené.

Zistite viac

Pred nákupom žalúzií si musíte zmerať, akú veľkosť potrebujete. Nebojte sa, nie je to žiadna raketová veda. Nižšie si môžete prečítať návod, ako zmerať žalúzie pre rôzne typy inštalácie. Uveďte nám čo najpresnejšie rozmery, aby vám žalúzie presne sedeli. Ak máte iný rozmer alebo potrebujete poradiť, ponúkame individuálne riešenie, neváhajte nás kontaktovať, radi vám pomôžeme.

„Pri každej objednávke volajú naši špecialisti a ešte raz si s Vami skontrolujú rozmery, farbu a stranu mechanizmu a jeho upevnenie. Dokážu s Vámi všetko vyladiť do 100 % stavu, záleží nám na Vašej spokojnosti.“

Zavesenie - bez vŕtania Hliníková žalúzia CLASSIC

Výška žalúzie = výška od horného okraja zasklievacej lišty po stred spodného rámu

Háčiky sa dajú pripevniť na okenný rám, ktorý je široký 0,5 cm - 3 cm.

TIP: Počítajte polovicu spodného rámu bez zasklievacích líšt.

Šírka žalúzie = šírka skla vrátane zasklievacej lišty

Žalúzie musia byť širšie ako sklo, ale zároveň nesmú zasahovať do rukoväti. Takto bude sklo dokonale zakryté a svetlo nebude presvitať cez žalúzie, ako je to v prípade vŕtania medzi zasklievacie lišty.

Vŕtanie na okenný rám Hliníkové žalúzie CLASSIC

Výška žalúzie = výška od stredu horného rámu okna po stred spodného rámu okna

V tomto prípade sa žalúzie vŕtajú priamo do rámu okna. Týmto spôsobom dosiahnete lepšie prekrytie. Ak chcete vŕtať len do zasklievacieho rámu, stačí nám uviesť výšku zasklievacieho rámu.

Šírka žalúzie = šírka skla vrátane zasklievacej lišty

Ak vŕtate do rámu okna, môže byť šírka ešte väčšia. Žalúzie však nesmú zasahovať do kľučky.

Šírka na mieru

Žaluzie pre Vás vyrobíme na mieru. Ak vám nevyhovujú naše rozmery, vyberte v objednávke najbližší vyšší rozmer. Napíšte nám do poznámky v objednávke, aký potrebujete skutočný rozmer.

Vŕtanie medzi zasklievacie lišty Hliníkové žalúzie CLASSIC

Výška žalúzie = výška skla vrátane gumového tesnenia

Ak je rám okna príliš úzky, táto montáž nie je možná. Ak je zasklievacia lišta pod veľkým uhlom, montáž je možná, ale profil žalúzie bude vyčnievať z okna. Profil žalúzie sa bude vŕtať kolmo na zasklievaciu lištu. Horný profil je široký 2,3 cm.

Šírka žalúzie = šírka skla vrátane gumového tesnenia

Šírka z ponuky

Vždy vyberte najbližšiu väčšiu veľkosť a do poznámky napíšte skutočnú veľkosť. Dodáme žalúzie na mieru práve pre vás.

Šírka na mieru

Žaluzie pre Vás vyrobíme na mieru. Ak vám nevyhovujú naše rozmery, vyberte v objednávke najbližší vyšší rozmer. Napíšte nám do poznámky v objednávke, aký potrebujete skutočný rozmer.

Vŕtanie do steny a stropu miestnosti Hliníkové žalúzie CLASSIC

Výška žalúzie = celková výška žalúzie

Uveďte nám celkovú výšku žalúzie, ktorú požadujete, od upevňovacieho bodu po miesto, kam má žalúzia siahať.

Šírka rolety = celková šírka žalúzie

Šírka z ponuky

Odporúčame celkové prekrytie 10 cm. Žalúzie tak dokonale zakryjú otvor.

Šírka na mieru

Žaluzie pre Vás vyrobíme na mieru. Ak vám nevyhovujú naše rozmery, vyberte v objednávke najbližší vyšší rozmer. Napíšte nám do poznámky v objednávke, aký potrebujete skutočný rozmer.

Vŕtanie do stropu výklenku Hliníkové žalúzie CLASSIC

Výška žalúzie = výška výklenku

Napíšte nám celkovú výšku výklenku.

Šírka žalúzie = šírka výklenku - 1 cm

Šírka z ponuky

Vždy vyberte najbližšiu väčšiu veľkosť a do poznámky napíšte skutočnú veľkosť. Zmerajte šírku na 3 miestach a od najmenšieho rozmeru odpočítajte 1 cm.

Šírka na mieru

Žaluzie pre Vás vyrobíme na mieru. Ak vám nevyhovujú naše rozmery, vyberte v objednávke najbližší vyšší rozmer. Napíšte nám do poznámky v objednávke, aký potrebujete skutočný rozmer.

Mohlo by Vás zaujímať

Montáž Hliníkových žalúzií

Hliníkové žalúzie majú niekoľko variantov montáže. Môžete ich namontovať bez vŕtania zavesením, ale môžete ich aj navŕtať na okno alebo medzi zasklievacie lišty.

Zjistite viac

Horizontálne žalúzie možno inštalovať niekoľkými spôsobmi, a to zavesením - bez vŕtania, vŕtaním do rámu okna, vŕtaním medzi zasklievacie lišty, vŕtaním do steny, vŕtaním do stropu. Ani jedna z možností nie je zložitá, pretože žalúzie sa dodávajú už zložené.

Pre jednoduchú a rýchlu montáž sme pripravili ilustrované a video návody rozdelené podľa typu montáže. Uvidíte, že to budete mať za chvíľu hotové.

Závesné - bez vŕtania Hliníkové žalúzie CLASSIC

Jedná sa o najjednoduchší spôsob, ako môžete hliníkové žalúzie pripevniť na okno. Nie je potrebné nič vŕtať. Stačí žalúziu zavesiť. Tento spôsob je vhodný pre prevažnú väčšinu eurookien. Okno je potrebné otvoriť dokorán, žalúziu potom zavesiť za horný rám okna a pripevniť ju k spodnému rámu pomocou silonu. Pozrite si jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál. Ide o novinku v oblasti upevňovania žalúzií. Výhodou je, že žalúzia sa vysunie nad zasklievacie lišty a za žalúziou nebude presvitať žiadne svetlo.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie na okenný rám Hliníkové žalúzie CLASSIC

Pri pevných oknách odporúčame montáž vŕtaním do rámu okna. Žalúzie sa navŕtajú na dvoch miestach na hornom okennom ráme a celá žalúzia sa priskrutkuje do navŕtaných častí a zaistí sa kovovým zámkom. Do spodnej časti spodného okenného rámu sa navŕta diel na upevnenie silonu. Pozrite si jednoduchý videonávod alebo ilustrovaný návod. Výhodou je, že žalúzie budú presahovať zasklievacie lišty a cez žalúzie nebude presvitať svetlo.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie medzi zasklievacie lišty Hliníkové žalúzie CLASSIC

Klasickým spôsobom vŕtania žalúzií je vŕtanie medzi zasklievacie lišty. Kovové časti sa vŕtajú zo spodnej strany do zasklievacích líšt. Žalúzie sa potom jednoducho priskrutkujú a zaistia kovovým zámkom. Spodný diel na upevnenie silonu sa vŕta do spodnej zasklievacej lišty. Výhodou tejto montáže je, že pri vŕtaní nepoškodíte rám okna. Nevýhodou je, že nie je vhodná pre okná, ktoré majú zasklievaciu lištu s hĺbkou do 2,3 cm. Zasklievacia lišta by mala byť čo najmenej skosená alebo zaoblená. Vrchný kovový diel sa navŕta kolmo na zasklievaciu lištu. Navinutá žalúzia vytvorí v hornej časti vášho okna žalúziový obal a mierne presahuje sklo.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny alebo stropu miestnosti Hliníkové žalúzie CLASSIC

Klasické hliníkové žalúzie sa dajú navŕtať aj do steny alebo stropu. Pri tomto type montáže montážna súprava neobsahuje vodiaci silon. Ten je k dispozícii len pre montáž na okno. V tomto prípade stačí navŕtať kovové časti na hmoždinky a pripevniť celý držiak žalúzie.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do stropu výklenku Hliníkové žalúzie CLASSIC

Klasické hliníkové žalúzie sa dajú navŕtať aj do stropu výklenku. Pri tomto type montáže montážna súprava neobsahuje vodiaci silon. Uistite sa, že máte dostatok priestoru na otvorenie okna. Pri tejto montáži stačí navŕtať kovové časti na hmoždinky a pripevniť celý držiak žalúzie.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat

Údržba a čistenie Hliníkových žalúzií

Hliníkové žalúzie sú neustále vystavené prachu a nečistotám. Čistenie našich žalúzií je veľmi jednoduché a časovo nenáročné.

Zjistite viac

U nás vo FOA sa nemusíte obávať, že sa žalúzie zašpinia. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako žalúzie čistiť. Najjednoduchším spôsobom je čistenie žalúzií priamo na oknách, bez ich demontáže. Lamely čistite opatrne, akonáhle ich zlomíte alebo zdeformujete, nie je ľahké ich narovnať. Inšpirujte sa našimi tipmi na údržbu a čistenie.

Čistenie na okne

Na čistenie nie je potrebné žalúzie z okna demontovať. Ušetríte si tak starosti s demontážou a montážou. Vďaka otočnosti lamiel odporúčame čistiť zatvorené a otvorené žalúzie oddelene.

Suchá handrička a vlhká handrička

Najúčinnejšou metódou je čistenie jednej lamely po druhej. Začnite suchou handričkou a prachovkou. Ak sú žalúzie stále špinavé, môžete použiť aj vlhkú handričku.

S vysávačom opatrne

Prach môžete odstrániť aj vysávačom. Dávajte však pozor, aby ste nepoškodili lamely žalúzií.

Jemný čistiaci prostriedok

Ak sú žalúzie príliš znečistené, môžete použiť aj jemný čistiaci prostriedok. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky na báze riedidla, technického benzínu atď.

Špeciálna handrička na žalúzie

Určite ho poznáte. Tento gadget je už dosť rozšírený. Vďaka tomuto nástroju nemusíte čistiť každú lamelu zvlášť, ale môžete ich vyčistiť niekoľko naraz.

Parný čistič

Na trhu je množstvo domácich parných čističov žalúzií. Tieto výrobky sú priamo určené na čistenie domácich žalúzií. Sú dostupné v širokom cenovom rozpätí. V prípade väčších plôch a viacerých žalúzií odporúčame zakúpiť drahší variant.

Profesionálne firmy

Ak sú vaše žalúzie tak znečistené, že ich nedokážete vyčistiť, môžete požiadať o pomoc profesionálne firmy. Tieto spoločnosti zvyčajne používajú vysokotlakové parné čistiace stroje. Tie dokážu vyčistiť zdanlivo neočistiteľný prach a neporiadok.

Mohlo by Vás zaujímat