Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Termo roliet

Termo rolety majú niekoľko variantov montáže. Môžete ich zavesiť – bez vŕtania alebo ich môžete tiež vŕtať na okno, do steny, výklenku alebo aj stropu. Zistite viac o tom, ako namontovať Termo rolety

Zistite viac

Jednoduchšie už to skutočne byť nemôže. Naše rolety sú už zložené, vďaka tomu zvládnu roletu tý skúsenejší nainštalovať na okno za menej než minútu, niekomu to môže trvať o pár minút dlhšie. Rolety je možné montovať niekoľkými spôsobmi, a to s vŕtaním do okenného rámu či do steny alebo bez vŕtania zavesením. Ani jeden variant nie je náročný, pretože vám rolety prídu už zložené.
Na jednoduchú a rýchlu montáž sme pre vás pripravili ilustrované aj video návody rozdelené podľa typu zavesenia. Uvidíte, že budete hotový v priebehu pár minút.

Zavesenie na okno bez vŕtania Pre otvorené kazety

Ide o najjednoduchší spôsob, ako pripevniť rolety na okno. Nie je potrebné nič vŕtať. Roletu stačí len zavesiť, prípadne prilepiť. Tento spôsob je vhodný pre absolútnu väčšinu eurookien. Okno je nutné otvoriť dokorán, roletu potom zavesíte za vrchný rám okna a na spodný rám ju upevníte pomocou silonu. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Vŕtanie na okno Pre otvorené, POLO a MAXI kazety

Pre fixné okná odporúčame montáž pomocou vŕtania do rámu. Ide o podobnú montáž ako pri štandardných žalúziách. Rolety sa navŕtajú na dvoch miestach na horný rám okna a celá roleta sa do navŕtaných dielov nacvakne. Diel na zaistenie silonu sa vŕta podobne do spodného rámu okna. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6

Vŕtanie do steny Pre otvorené, POLO a MAXI kazety

Rolety je možné vŕtať tiež do steny. Tento spôsob je podobný ako montáž garniže pre záclony a závesy. Je dôležité, aby roleta mala presah cez celý výklenok a svetlo tak nepresvitalo na okrajoch. Pri tomto spôsobe montáže sa nepoužívajú vodiace silony. Stačí len navŕtať kovové pliešky do steny a roletu do nich nacvaknúť. Pozrite sa na jednoduchý video návod alebo ilustrovaný manuál.

1
2
3
4
5
6

Ideálnu výšku pre navŕtanie rolety najlepšie zistíte tak, že rozviniete roletu do požadovanej výšky ešte pred navŕtaním. Akonáhle Vám zatiahnutá roleta končí v mieste, v ktorom potrebujete, stačí len urobiť rysku a roletu navŕtať. Na meranie si prizvite pomocníka.

Vŕtanie do stropu Pre otvorené, POLO a MAXI kazety

Termo rolety je tiež možné vŕtať do stropu. Montáž je takmer rovnaká ako pri vŕtaní do steny, roleta je však pripevnená ku stropu. Do stropu stačí navŕtať kovové pliešky, do ktorých sa roleta nacvakne. Na tento typ montáže je vhodné použiť POLO kazetu. Odporúčame objednať tiež ťažítko na ovládaciu retiazku.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zaujímať