Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Montáž Roliet plisé na strešné okná

Plisé rolety majú niekoľko variantov montáže. Môžete ich pripevniť bez vŕtania alebo s vŕtaním. Zistite viac o tom, ako namontovať Plisé rolety na strešné okná

Zistite viac

Podľa typu zamerania je možné Plisé montovať s vodiacimi lankami alebo vodiacimi lištami. Ani jeden variant nie je náročný, pretože vám rolety prídu už zložené. Potrebovať budete len pár minút času a náš manuál.
Na jednoduchú a rýchlu montáž sme pre vás pripravili ilustrované aj video návody rozdelené podľa typu zavesenia. Uvidíte, že budete hotový v priebehu pár minút.

Vŕtanie s vodiacimi lištami Pre Plisé Classic/Decor strešné

Náročnejším typom upevnenia rolety je montáž s vodiacimi lištami. Tu je potrebné najprv privŕtať lišty na rám okna. Potom už postupujte štandardne, ako pri vŕtaní do zasklievacej lišty s oceľovým lankom. Je potrebné vybrať, ktorý plastový diel bude najvhodnejší práve pre vaše okno. Vybrať si môžete zo 4 veľkostí. Najvhodnejší bude diel, ktorý bude vo vodorovnej polohe. Z tohto dielu odstráňte vymeriavaciu časť a celý diel navŕtajte na okno. Na navŕtaný diel je potrebné nasadiť plastový diel so šnúrkou a kovovým drôtikom. Ten je nutné zaistiť malou kovovou skrutkou. Tento postup takto opakujte na celom okne štyrikrát. Nakoniec pripevnite držadlá na manipuláciu s roletou a odstrihnite presahujúce šnúrky nožnicami. Na skrátenie drôtika použite kliešte.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Vŕtanie s vodiacimi lankami Pre Plisé Classic/Decor strešné

Na strešné okno môžete roletu upevniť bez použitia vodiacich líšt. Postup je rovnaký ako pri vŕtaní do zasklievacej lišty. Je potrebné vybrať, ktorý plastový diel bude najvhodnejší práve pre vaše okno. Vybrať si môžete zo 4 veľkostí. Najvhodnejší bude diel, ktorý bude vo vodorovnej polohe. Z tohto dielu odstráňte vymeriavaciu časť a celý diel navŕtajte na okno. Na navŕtaný diel je potrebné nasadiť plastový diel so šnúrkou a kovovým drôtikom. Ten je nutné zaistiť malou kovovou skrutkou. Tento postup takto opakujte na celom okne štyrikrát. Nakoniec pripevnite držadlá na manipuláciu s roletou a odstrihnite presahujúce šnúrky nožnicami. Na skrátenie drôtika použite kliešte.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zaujímať