Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Rolety Plisé

74 položiek celkom
Roleta Plisé, Blackout, Béžová, P 2-9291
ZĽAVY AŽ 45 %
od €26,63

Látka: P 2-9291

1769/50/20
Roleta Plisé, Blackout, Béžová, P 3-7641
ZĽAVY AŽ 45 %
od €32,55

Látka: P 3-7641

1715/50/20
Roleta Plisé, Blackout, Béžová, P 4-7301
ZĽAVY AŽ 45 %
od €36,20

Látka:P 4-7301

1778/50/20
Roleta Plisé, Blackout, Biela, P 2-9290
ZĽAVY AŽ 45 %
od €26,63

Látka: P 2-9290

1766/50/20
Hore
Ďalšie produkty

Plisé rolety zo všetkého najviac pripomínajú ťahaciu harmoniku. Pôvodne bolo možné rolety plissé sťahovať len zhora. Moderné rolety už je možné vyťahovať aj zo spodnej časti okna smerom nahor. Samozrejme zostáva možnosť sťahovať rolety aj zhora. Máte teda možnosť tieniť akúkoľvek časť okna, čo umožňuje zatieniť okno pred nežiaducimi pohľadmi a zároveň vpustiť do okna denné svetlo.

Plisé žalúzie predstavujú dokonalý a estetický spôsob zatienenia a ochrany pred slnečným žiarením a prenikaním tepla z nej do interiéru. Vďaka svojej variabilite sú vhodné k zatieneniu všetkých typov okien a presklených plôch, vrátane šikmých strešných okien.

Plisé čiže skladané rolety

Plisované rolety svojim vzhľadom pripomínajú harmoniku. Tvorí ich materiál s ohybmi striedavo po prednej a zadnej strane. Možno poznáte aj termín „plisovaná sukňa“, ktoré majú podobné sklady. Plisé roleta priťahuje zaslúženú pozornosť a používa sa ako významný dizajnový prvok v miestnosti.

Zaujímavosťou je tiež možnosť vyťahovať a sťahovať roletu z oboch strán. Môžete napríklad rolety nastaviť tak, že spodná strana okna bude zakrytá, aby vám napríklad slnko nesvietilo priamym ostrým svetlom na pracovisko, ale horná polovica okna môže byť odkrytá, takže si môžete užívať pohľad von do krajiny alebo na záhradu.

Plisé rolety bez vŕtania a bez kazety

Špecifikum plisé roliet je, že nepotrebujú žiadnu kazetu. Látka sa totiž nikam nezasúva a nenamotáva. Existujú jednoducho len 2 konce rolety, ktoré sú upevnené vo vodiacich lankach. Lanká sú zase natiahnuté cez celú výšku okna, napnuté a ukotvené.

Ak chcete okno úplne priehľadné, jednoducho len posuniete jeden koniec plisé žalúzie k druhému. Roleta sa poskladá rovnako, ako keď harmonikár ukladá svoj nástroj do kufra. Akonáhle si prajete okno zatieniť, stačí jeden či druhý koniec rolety posunúť do požadovanej výšky okna.

Manipulácia s roletou je taká jednoduchá, že ani nepotrebujete žiadnu retiazku, nieto ešte zložitejšie elektrické ovládanie.

Žalúzie plisé - ideálne z hľadiska bezpečnosti

Všetky typy roliet, ktoré si na našom e-shope môžete zaobstarať, spĺňajú požiadavky na bezpečnosť detí. Deti sú zvedavé a všetko skúmajú – to patrí k zdravému vývoju a nemali by sme im v tom brániť. Ak ale rolety či žalúzie disponujú napríklad retiazkou na ovládanie, hrozí, že sa vytvorí slučka okolo krku. Bezpečná retiazka sa teda včas pretrhne, akonáhle sa na ňu vyvinie o niečo väčšia sila, než je potrebná len pre posun rolety.

Retiazky sa teda z času na čas môžu pretrhnúť. Ak je to neplánované, je to možno trochu nepríjemné, ale: zachraňuje sa tým život, a navyše si môžete objednať retiazku znova. Prípadne je možné použiť len spojku a funkčnosť retiazky obnoviť.

U roliet plisé tento aspekt nemusíte riešiť – žiadna retiazka, ktorá by mohla znamenať nebezpečný prvok, sa tu nepoužíva. Ani mačku alebo andulku nebude retiazka lákať k hre a experimentom.

Mimochodom – ak sa Vám plisé rolety pozdávajú tak, ako nám, môžete si ich namontovať aj na strešné okná.

Meranie okien pre plisé rolety

Keďže každú jednotlivú roletu vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícii na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istí, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.