Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Vertikálne žalúzie

71 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Vertikálne žalúzie tvoria zvislé pruhy látky, zavesené pomocou háčikov na nosnom profile s koľajničkami. Výhodou vertikálnych žalúzií je najmä ich schopnosť tieniť veľké presklené plochy. Preto ich vídame najmä v kancelárskych priestoroch. Avšak aj v bežných domácnostiach nájdu uplatnenie všade tam, kde doposiaľ používate závesy.

Žalúzie ovládate dvoma retiazkami - jeden je pre roztiahnutie a stiahnutie žalúzií a druhý pre natočenie textilných lamiel žalúzií. Zaujímavé na vertikálnych žalúziách je aj to, že jednotlivé pruhy látok sú do veľkej miery na seba navzájom nezávislé. Môžete teda kombinovať rôzne farby látok a tak docielite veľmi zaujímavý efekt.

Prečo kúpiť vertikálne žalúzie?

Rovné, zvislé predokenné žalúzie sú zlatým štandardom pre zakrytie veľkých presklených plôch ako trebars posuvných sklenených a terasových dverí. Sú vertikálne žalúzie do okien stále v kurze? Rozhodne áno! A to dokonca nielen v kanceláriách. Stále častejšie sú vidieť aj v domácnostiach miesto závesov.

Dnešné moderné textilné zvislé žalúzie už dávno nepripomínajú univerzálny ťažký záves obľúbený v dobách mladosti Vašej babičky. Prichádzajú s výberom vysoko kvalitných textúrovaných tkanín, umelých drevín, dizajnových farieb a trendových širších prevedení. Všetko pre maximálny designový dopad a reguláciu svetla.

Či už sú vyrobené z látky s jednotnou farbou alebo s jemným vzorom, predstavujú vertikálne žalúzie výhodný spôsob, ako zakryť široké okná a posuvné sklenené dvere. Všetky naše vertikálne žalúzie sú 100% bezpečné pre malé deti a domáce zvieratá.

Prispôsobené možnosti vertikálnych žalúzií

 

Naše zvislé žalúzie umožňujú posun lamiel buď zo strany s ovládaním na protiľahlú stranu, prípadne opačne ku strane ovládania. Lamely žalúzií možné sťahovať i ku stredu a od neho.

S farbami látkových pruhov si môžete aj trochu pohrať. Kombináciou odtieňov možno vyrobiť veľmi pekný prechod farieb z jednej do druhej. Stačí zavesiť na jednu koľajnicu rôznofarebné pruhy látky a výsledný efekt je zaručený.

Kombinácia roliet a žalúzií

Vertikálne žalúzie sa používajú všade tam, kde pred rokmi fungovali závesy. Tým priznávame jednu nepopierateľnú výhodu - poskytovali vysokú mieru zatemnenia. Lúče svetla jednoducho nemali žiadny priestor k prieniku. Lamely žalúzií sú akokoľvek esteticky oveľa príjemnejšie, predsa ale môžu niečo málo svetla prepúšťať. Máme ale riešenie.

Tak, ako sa používajú kombinácie bežných roliet a závesov, možno i vertikálne žalúzie kombinovať s inou tieniace technikou. Je možné použiť celú paletu našich roliet a doplniť nimi žalúzie, takže estetickú úlohu žalúzií doplníte funkčnosťou úplného zatemnenia.

Je lepšie použiť jednoduché látkové rolety či Termo rolety (ktoré Vás účinne ochránia aj pred nadmerným teplom). Iné rolety, ako napríklad Deň a noc alebo Plisé, sú totiž príliš členité a zdôrazňujú vodorovné linky, čo na pozadí vertikálnych žalúzií môže vytvárať rušivé efekty.

Meranie okien pre vertikálne žalúzie

Keďže každú jednotlivú žalúziu vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery potrebujete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícií na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istý, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.