Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Mezonetový byt

Dvojpodlažné byty alebo takzvané mezonety sú vďaka svojej atypickosti v poslednej dobe čím ďalej tým viac žiadané a vyhľadávané. Aké hlavné výhody a nevýhody mezonetové byty ukrývajú, pre koho sú predovšetkým určené a prečo rolety FOA oceníte aj v tomto netypickom interiéri? 

Mezonetové byty nie sú rozhodne pre každého. Jedná sa o originálne bývanie pre všetkých, ktorým sa môžu obyčajné byty či domy zdať príliš fádne. Je však potrebné počítať aj s tým, že so sebou táto nevšednosť prináša radu nevýhod. 

clanek_001

Nemalá investícia

Pokiaľ sa rozhodnete obstarať si mezonetový byt, pripravte sa na to, že Vás to bude niečo stáť. Práve mezonety sú totiž veľmi žiadaným artiklom, a to sa odvíja predovšetkým na ich obstarávacej cene. Počítať navyše musíte aj s vyššími nákladmi na jeho prevádzku, pretože má mezonet spravidla viac okien, čím sa zvyšujú jeho náklady na vykurovanie. Pokiaľ teda aj Vy túžite po mezonete, je potrebné si uvedomiť, či Vám to za to skutočne stojí.

Jedinečný výhľad

Aj keď kvôli veľkému množstvu okien v mezonete pomerne dosť prekúrite, na druhú stranu za to ale získate aj niečo príjemné – jedinečný výhľad. Práve okná a celková otvorenosť priestoru sú totiž hlavnou ozdobou každého mezonetu, vďaka ktorej je dvojpodlažný byt veľmi vzdušný, svetlý a predovšetkým výnimočný. Pokiaľ teda aj Vás lákajú nekonečné výhľady, mezonet je pre Vás ako stvorený. 

clanek_002

Teplotný nepomer

Za hlavný problém mezonetu sa dajú považovať taktiež pomerne veľké teplotné výkyvy. Prekúrené poschodie a chladné prízemie odradí od kúpy mezonetu nie jedného záujemcu. Keďže teplý vzduch stúpa hore, poschodie býva väčšinou prekúrené, zatiaľ čo prízemie zostáva relatívne chladné. Pritom žiadaný by bol presne opačný stav, lebo spálne, v ktorých by malo byť chladnejšie, sú v mezonetoch obvykle situované práve v prehriatom poschodí. V tú chvíľu sa Vám vyplatí vsadiť na správne a maximálne premyslené dimenzovanie topných telies či na rolety a žalúzie FOA. Práve tie totiž nielen, že chránia Váš domov pred ostrými slnečnými paprskami a s tým spojeným nadmerným vyhrievaním interiéru, ale zároveň taktiež pomáhajú s únikom tepla z interiéru behom chladnejších dní. Obzvlášť sa potom do mezonetových bytov hodia Termo rolety či Rolety na strešné okná. Možností máte však omnoho viac. 

clanek_003

Rolety a žalúzie FOA do každého mezonetu

Aké rolety či žalúzie sú do mezonetov vhodné? 

 

Rolety Deň a noc FOA

Prvý variant ochrany interiéru pred slnkom, ktorý Vám ponúkame, sú rolety Deň a noc od FOA. Predstavujú to najlepšie, čo poskytuje spojenie žalúzií a bežných látkových roliet. Sú veľmi obľúbeným a praktickým tienením domácností aj kancelárií. Jednoduchý princíp striedania priehľadných a nepriehľadných pásov látky dovoľuje plynule regulovať tienenie cez deň a zaistenie súkromia v noci. 

Rolety Deň a noc, rovnako ako aj ďalšie nami ponúkané rolety a žalúzie, si u nás navyše môžete zaobstarať v najrôznejšom farebnom prevedení. To je taktiež záruka, že si u nás tie pravé rolety či žalúzie pre svoj domov vyberie skutočne každý.

Rímske rolety FOA

Ďalší variant zatienenia interiéru sú rímske rolety FOA. Rímske alebo riasiace sa rolety sú niečo medzi závesom a klasickou roletou. Môžu byť prosté, ale aj rôzne ozdobné a dajú sa  zaviazať alebo upevniť v akejkoľvek výške okna.

Zatiaľčo klasické rolety sú väčšinou zhotovené z jednoduchého pruhu jednofarebnej látky a sťahujú sa pomocou tenkej retiazky alebo šnúrky, rímske rolety majú napríklad všité rôzne ozdobné pásky či stuhy, pomocou ktorých sa dá roleta nariasiť a v požadovanej výške pripevniť. Rímske rolety preto vyzerajú veľmi ozdobne a sú obzvlášť vhodné do interiérov, ktoré potrebujú oživiť a spestriť.

Látkové rolety FOA

Zabudnúť nesmieme ani na látkové rolety FOA, ktoré sa v poslednej dobe vracajú opäť do módy. Sú to totiž práve látkové rolety, ktoré chránia domov pred slnečným svetlom, teplom a nežiaducimi pohľadmi zvonku. Vďaka veľkému množstvu ponúkaných farebných variácií tvoria látkové rolety zároveň taktiež výrazný designový prvok Vášho domova.

Látkové rolety sú navyše tak obľúbené aj preto, že kryjú sklenenú plochu okna zo 100 %. V porovnaní so žalúziami alebo roletami Deň a noc je pomocou látkových roliet jednoduchšie docieliť úplného zatemnenia.

Rolety plisé FOA

Plisé rolety predstavujú dokonalý a estetický spôsob tienenia a ochrany pred slnečným žiarením a prenikaním tepla z neho do interiéru. Vďaka svojej variabilite sú vhodné k zatieneniu všetkých typov okien a presklených plôch, vrátane šikmých strešných okien.

clanek_004

Termo rolety FOA

Ako už napovedá názov, termo rolety pracujú okrem svetla hlavne s teplom. Pripomínajú bežné rolety do okien, ale sú vybavené termo látkou pre úplné zatemnenie a ochranu pred horúcimi letnými dňami. Veľkou výhodou termo roliet teda je, že v lete chránia interiér pred prehriatím a v zime zabraňujú úniku tepla z miestnosti.

Termo rolety patria medzi bežné látkové rolety. Rozdiel je najmä v použitej látke, ktorá svojimi vlastnosťami umožňuje blokovaniu ako svetla, tak hlavne tepla. 

Rolety na strešné okná FOA

Rolety pre strešné okná musia okrem svojej tieniacej funkcie spĺňať ešte jednu náročnú požiadavku – neprevesovať sa aj pri extrémnom uhle naklonenia okna. Strešné rolety preto nemôžete len tak nahradiť žalúziami alebo bežnými roletami. Práve preto Vám ponúkame aj rolety špeciálne navrhnuté pre potreby strešných okien, ktoré sa v mezonetových bytoch nachádzajú pomerne často. 

Rolety Plisé na strešné okná FOA

Okrem bežných roliet pre strešné okná nájdete na našom webe taktiež plisé rolety do strešných okien. Plisé rolety na strešné okná zaisťujú reguláciu prichádzajúceho a odchádzajúceho svetla tak, aby bez ohľadu na počasie za oknami bolo vo vnútri izby vždy toľko svetla, koľko si práve prajete mať.

clanek_005

8 vzoriek úplne zadarmo

Pokiaľ si náhodou nebudete behom výberu nových roliet či žalúzií FOA do Vášho mezonetového bytu s čímkoľvek istí, nechajte si zaslať až 8 vzoriek úplne zadarmo, a vyberte si tak ten pravý odtieň priamo z pohodlia svojho domova. 

Správne odhadnúť, ako budú rolety a žalúzie po inštalácii v danej izbe pôsobiť, nemusí byť totiž vôbec jednoduché. Aj keď na našom e-shope uvádzame obrázky, ktoré nie sú len ilustratívne, ale maximálne ukazujú, ako rolety skutočne vyzerajú, každý monitor môže byť nastavený inak, preto môže dochádzať k rozdielom v jednotlivých odtieňoch. Práve preto Vám ponúkame vzorky látok, s ktorými si predstavu urobíte ďaleko lepšie, a vyberiete tak tie pravé rolety skutočne na mieru interiéru svojho domova