Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Údržba a čistenie Sietí proti hmyzu

Siete proti hmyzu sú neustále vystavované znečisteniu. Čistenie Sietí proti hmyzu je veľmi jednoduché a časovo nenáročné. Zistite viac o tom, ako a prečo udržiavať siete proti hmyzu.

Zistite viac

Predstavte si siete proti hmyzu ako hrubý filter, cez ktorý dýchate.

Siete proti hmyzu bývajú často vystavované znečisteniu, a preto je údržba dôležitá. Z čistenia však nemusíte mať strach. Spôsob čistenia sa líši pri rolovacích sieťach a sieťach, ktoré sa len nasadzujú za rám. Pri Sieťach proti hmyzu na dvere môžete použiť kombináciu oboch metód. Záleží od priestoru, ktorý na čistenie máte.

Údržba a čistenie Sietí proti hmyzu nasadených na ráme okna

Tieto siete odporúčame čistiť dvakrát ročne a na zimu demontovať z okien. Prvýkrát je dobré siete čistiť pred zimou a druhýkrát počas sezóny. Ak bývate v oblasti so zvýšeným výskytom hmyzu, prachu alebo iných nečistôt, siete odporúčame čistiť aj častejšie. Zvýšite tak jej životnosť.

Vysatie vysávačom na nízkom pohone

Tento krok môžete vykonávať aj častejšie počas sezón. Nastavte si vysávač na najmenší výkon a opatrne povysávajte celú plochu siete. Na vysávač netlačte, mohlo by dôjsť k vypadnutiu a deformácii siete.

Siete proti hmyzu odinštalujte z okien

Pri nasadzovacom systéme je to veľmi jednoduché. Stačí otočiť kotviace háčiky do polohy, ktorá nedrží sieť na okne. Dajte si pozor, nech vám nevypadne von z okna.

Kefa a vlhká handra

Sieť môžete očistiť štandardnou kefou, ktorá sa používa napríklad na oblečenie. Celú sieť s rámom vyčistite vlhkou handrou, napríklad s mydlovou vodou. Nepoužívajte agresívnu chémiu, ako je napríklad riedidlo.

Opláchnutie vodou

Kompletne celé siete môžete nakoniec opláchnuť vodou. Ideálne je použiť vaňu, sprchový kút. Ak máte k dispozícii záhradu, bude pre vás čistenie ešte jednoduchšie. Siete nechajte vždy dobre vyschúť na slnku.

Pred zimou uschovať

Siete odporúčame skladovať naležato a v suchom priestore. Je možné ich napríklad obaliť do strečovej fólie. Takto budú opäť na jar pripravené na použitie.

Údržba a čistenie rolovacích Sietí proti hmyzu

Čistenie na okne

Pri čistení nie je nutné siete z okna demontovať. Ušetríte si tak prácu s demontážou a montážou. Ak však vyžadujú hĺbkové čistenie, môžete siete bez obáv demontovať, ale najlepšie sa vám budú čistiť vo zvislej polohe na okne.

Začnite vysávačom

Siete po stiahnutí najprv povysávajte vysávačom. Ten nastavte na najnižší výkon a pri vysávaní na sieť netlačte.

Kefa a vlhká handra

Sieť môžete očistiť štandardnou kefou, ktorá sa používa napríklad na oblečenie. Celú sieť s rámom vyčistite vlhkou handrou, napríklad s mydlovou vodou. Nepoužívajte agresívnu chémiu, ako je napríklad riedidlo.

Roztiahnuté rolety nechajte vyschnúť

Po dokončení čistenia nechajte sieť roztiahnutú, dokiaľ úplne nevyschne. Pomôcť si môžete aj suchou handričkou. Keď sú siete suché, môžete ich ďalej používať podľa ľubovôle. Cez zimu odporúčame mať siete vytiahnuté a zrolované v hornej kazete.

Výstraha

Výrobca neručí za nesprávne ovládanie alebo chybnú montáž.

Výrobca nezaručuje výsledky čistenia.

Výrobca si vyhradzuje právo výrobky meniť a zlepšovať.

Vždy dodržujte pokyny výrobcu na čistenie.

Mohlo by Vás zaujímať