Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Údržba a čistenie Rímskych roliet

Rolety sú neustále vystavené prachu a znečisteniu. Čistenie Rímskych roliet je veľmi jednoduché a časovo nenáročné. Zistite viac o tom, ako na údržbu Rímskych roliet.

Zistite viac

Rolety sú neustále vystavené prachu a znečisteniu. Pri Rímskych roletách ale nemusíte mať z čistenia vôbec strach. Ich údržba je veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Inšpirujte sa našimi radami na údržbu a čistenie.

Pranie Rímskych roliet

Údržba Rímskych roliet by sa dala porovnať s údržbou záclon. Textília je k profilu uchytená pomocou suchého zipsu, a preto je možné ju veľmi ľahko odstrániť.

Rolety môžete prať ručne alebo v práčke pri teplote 30 °C, ale nežmýkajte ich. Zvoľte program na pranie jemnej bielizne alebo na pranie záclon. Priesvitné Rímske rolety nežehlite vôbec, ostatné látky perte len na stupni s nízkou teplotou.

Látku zložte z konzoly (je pripevnená na suchý zips). Rozviažte šnúrky a poznačte si výšku, kde musíte rolety opäť priviazať
Z látky vyberte plastové tyčky a odložte ich bokom
Celú látku potom môžete vyprať ručne alebo v práčke na 30 °C
Potom ju nechajte dobre vyschnúť
Látku vyžehlite na stupni s nízkou teplotou.
Následne ju nasaďte na konzolu pomocou suchého zipsu.
Potom látkou prevlečte plastové tyčky a zaviažte šnúrky do poznačenej výšky.

Vlastnosti látok

Látky sú z časti tvorené prírodnými vláknami, ako je bavlna a ľan. Možné nepravidelnosti a nerovnosti sú spôsobené charakteristikou danej tkaniny.

Tvarová stabilita

Všetky látky sa vopred upravujú, takzvane sa nechávajú zraziť. Pri pôsobení vlhkosti a teploty sa môžu vlákna natiahnuť, môžu sa vytvoriť záhyby, alebo v látke môžu vznikať nepravidelnosti.

Všetky látky a ich materiály prechádzajú prísnym testovaním vhodnosti na použitie a zodpovedajú tým najvyšším nárokom na ich kvalitu.

Farbostálosť

Všetky látky sú testované, s výnimkou niektorých prírodných látok. Farby látok sa môžu účinkom svetla meniť.

Medzi rôznymi výrobnými šaržami môžu existovať rozdiely vo farbe. Pri objednaní viacerých roliet sa snažíme o to, aby látka pochádzala z jednej šarže.

Výstraha

Výrobca neručí za nesprávne ovládanie alebo chybnú montáž.

Výrobca nezaručuje výsledky čistenia.

Výrobca si vyhradzuje právo výrobky meniť a zlepšovať.

Vždy dodržujte pokyny výrobcu na čistenie.

Pri syntetických látkach dochádza k zrazeniu o 1 až 2 %, pri látkach s podielom prírodných látok maximálne o 3 %.

Mohlo by Vás zaujímať