Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Údržba a čistenie Látkových roliet

Rolety sú neustále vystavené prachu a znečisteniu. Čistenie Látkových roliet je veľmi jednoduché a časovo nenáročné. Zistite viac o tom, ako na údržbu Látkových roliet

Zistite viac

Rolety sú neustále vystavené prachu a znečisteniu. Pri Látkových roletách ale nemusíte mať z čistenia vôbec strach. Ich údržba je veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Látkové rolety sa dajú veľmi ľahko demontovať, a preto bude jednoduchšie aj umývanie okien. Inšpirujte sa našimi radami na údržbu a čistenie.

Čistenie na okne

Pri čistení nie je nutné roletu z okna odstraňovať. Ušetríte si tak prácu s demontážou a montážou. Ak však vyžaduje hĺbkové čistenie, môžete roletu bez obáv demontovať, ale najlepšie sa vám bude čistiť vo zvislej polohe na okne.

Začnite s prachom

Látkové rolety majú antistatickú úpravu. Tá však nevydrží večne. Výhodou oproti klasickým žalúziám je, že sa rolety neustále oklepávajú a prach na nich prakticky nezostáva. Ak sa tak predsa len stane, stačí použiť obyčajnú prachovku alebo vysávač na najnižší možný výkon.

Suchá i vlhká handrička

Ak je to možné, rolety čistite len suchou handričkou. Pri väčšom znečistení môžete použiť aj handričku navlhčenú, ale nechajte potom roletu dobre vyschnúť, než ju zarolujete.

Jemný čistiaci prostriedok

Ak je roleta príliš znečistená, môžete použiť aj jemný čistiaci prostriedok. Najprv však vyskúšajte reakciu látky na skrytom mieste. Ak po uschnutí neuvidíte zmeny na látke, môžete začať s čistením aj inde.

S vysávačom opatrne

Látkové rolety je možné čistiť tiež pomocou vysávača. Použite však vhodný nadstavec hadice a znížte výkon vysávača na minimum.

Neprať ani nežehliť

Látkové rolety neperte ani nežehlite. V prípade veľkého znečistenia ich radšej zaneste do profesionálnej práčovne.

Nepoužívajte kefu

Na čistenie Látkových roliet nepoužívajte kefy, piesok ani iné drsné predmety. Povrch rolety by sa mohol poškodiť.


Vlastnosti látok

Látky sú z časti tvorené prírodnými vláknami, ako je bavlna a ľan. Možné nepravidelnosti a nerovnosti sú spôsobené charakteristikou danej tkaniny.

Tvarová stabilita

Všetky látky sa vopred upravujú, takzvane sa nechávajú zraziť. Pri pôsobení vlhkosti a teploty sa môžu vlákna natiahnuť, môžu sa vytvoriť záhyby, alebo v látke môžu vznikať nepravidelnosti.

Všetky látky a ich materiály prechádzajú prísnym testovaním do vhodnosti na použitie a zodpovedajú tým najvyšším nárokom na ich kvalitu.

Farbostálosť

Všetky látky sú testované, s výnimkou niektorých prírodných látok. Farby látok sa môžu účinkom svetla meniť.

Medzi rôznymi výrobnými šaržami môžu existovať rozdiely vo farbe. Pri objednaní viacerých roliet sa snažíme o to, aby látka pochádzala z jednej šarže.

Varovanie

Výrobca neručí za nesprávne ovládanie alebo chybnú montáž.

Výrobca nezaručuje výsledky čistenia.

Výrobca si vyhradzuje právo výrobky meniť a zlepšovať.

Vždy dodržujte pokyny výrobcu na čistenie.

Pri syntetických látkach dochádza k zrazeniu o 1 až 2 %, pri látkach s podielom prírodných látok maximálne o 3 %.

Mohlo by Vás zaujímať