Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Údržba a čistenie Bambusových žalúzií

Bambusové žalúzie sú neustále vystavené prachu a nečistotám. Čištění našich žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné.Zistite o tom viac, ako udržiavať bambusové žalúzie

Zistite viac

U nás vo FOA nie je potrebné sa znečistenia žalúzií báť. Pripravili sme pre Vás hneď niekoľko tipov, ako žalúzie čistiť. Najjednoduchšie bude žalúzie čistiť priamo na oknách, nedávať ich dole. Lamely čistite opatrne, akonáhle ich zlomíte alebo pokrivíte, nie je možné ich narovnať. Inšpirujte sa našimi radami pre údržbu a čistenie.

Čistenie na okne

Pri čistení nie je nutné žalúzie z okna dávať dole. Ušetríte si tak prácu s demontážou a montážou. Vďaka natáčaniu lamiel odporúčame žalúzie vyčistiť zavreté aj otevorené zvlášť.

Suchá handrička

Najúčinnejšia metóda je čistiť jednu lamelu po druhej. Lamely čistite zásadne suchou handričkou a prachovkou. Nepoužívajte mokrú handričku.

S vysávačom opatrne

Prach môžete taktiež odstrániť vysávačom. Dajte si však pozor, abyste nepoškodili lamely žalúzií.

Špeciálna handrička na žalúzie

Iste ju poznáte. Táto pomôcka je už pomerne rozšírená. Vďaka tejto pomôcke nemusíte čistiť každú lamelu zvlášť, ale zároveň ich vyčistíte niekoľko.

Profesionálne firmy

Pokiaľ máte žalúzie znečistené tak, že ich nedokážete vyčistiť, môžete o pomoc požiadať profesionálne firmy. Sú schopné vyčistiť zdanlivo nevyčistiteľné nečistoty a neporiadok.

Nepoužívajte kefu ani agresívnu chémiu

Na čistenie žalúzií nepoužívajte kefy, piesok ani iné drsné predmety. Povrch lamiel by sa mohol poškodiť. Rovnako tak sa vyvarujte použitiu prípravkov na bázi Sava.

Mohlo by vás zaujímať