Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Siete proti hmyzu

3 položiek celkom

Či už používate ako tieniacu techniku rolety, žalúzie, alebo čokoľvek iného, proti prístupu hmyzu do bytu vám to nepomôže. Na to potrebujete siete proti hmyzu. Siete do okien proti hmyzu na mieru sú nadmieru praktickou ochranou pred lietajúcim aj lezúcim hmyzom. Obzvlášť v lete sú okenné siete vynikajúcim pomocníkom, ale nie je nutné ich odnímať po celý rok.

Siete proti hmyzu nebránia nijako vo výhľade von, spríjemnia váš deň, nočný spánok a vytvoria bezpečnejšie prostredie pre deti. Na FOA nájdete ako siete do okien, tak i siete do dverí. Môžete vyberať z rôznych systémov pre upevnenie sietí na okná alebo dvere.

Siete proti hmyzu

Asi to poznáme všetci – popoludňajšia pohoda pri káve, príjemný rozhovor s priateľmi pri dobrom jedle a zrazu rýchly pohyb rúk, zakončený hlasným plácnutím do krku, tváre, stehná, predlaktia, jednoducho kamkoľvek, kde si ten otravný komár sadol a bodol.

Domov by predsa mal byť miestom na odpočinok a relaxáciu. Bezpečným útočiskom. Nikto nechce tráviť večery pobehovaním po byte s nejakým sprejom alebo utierkou a lovom komárov a múch. Preto sú tu siete do okien proti hmyzu.

Lietajúci hmyz nemá šancu

Jar a leto sú určite krásne obdobia roka. Všetko sa prebudí, kvitne, žije a hemží sa. Z niečoho máme radosť, ako napríklad z vône kvetov, spevu vtákov alebo z mláďat. Iné veci nás veľmi nepotešia, ako peľové alergie alebo lietajúci hmyz ako muchy, osy, komáre.

Aký je princíp sietí proti hmyzu?

Siete do okna zabraňujú týmto ťažkým tvorčekom strpčovať Vám život vo Vašom byte či dome. Ich princíp je ľahký a podobá sa situ, ktoré má za úlohu väčšie predmety zadržať a menšie nechať prejsť.

To, čo cez sieť môže prejsť, to je čerstvý vzduch zvonku. Čo naopak zostane vonku, to je aj ten najmenší chrobáčik a muška. Cez sieť do okna alebo sieť do dverí sa jednoducho nemajú ako dovnútra dostať. A samozrejme sa to netýka len lietajúceho, ale aj lezúceho hmyzu.

Nenarušuje sieťka na okná ich funkciu?

Nemusíte sa báť, že by ste okno nemohli zavrieť či naopak naplno otvoriť, pokiaľ je opatrené sieťou proti hmyzu. Siete proti hmyzu do okien sú navrhnuté tak, že sa nasadia na okenný rám. Tam sa uchytí pomocou magnetkov, suchým zipsom, prípadne sa zaklesne nejakými háčikmi. Okraje siete tak priliehajú k pevnej časti okna a pohyblivé krídlo je možné používať úplne normálne.

Existujú samozrejme dôvody, prečo dočasne sieť proti hmyzu odstrániť – potreba otvoriť aj druhú polovicu okna, umývanie parapetu alebo len chcete zavesiť bielizeň na sušiak, primontovaný zvonka pod oknom. Preto je každá sieť pripevnená tak, aby ju šlo jednoducho sňať a vzápätí opäť nasadiť.

Pre lepšie pohodlie je možné zaobstarať si rolovacie siete proti hmyzu. Keď budete potrebovať prístup von, jednoducho sieť vytiahnete nahor rovnako, ako napríklad látkovú roletu.

Na aké okná je možné sieť proti hmyzu inštalovať?

Zjednodušene povedané na každej. Nezáleží na type, rozmeroch alebo výrobcovi. Každé okno môže byť sieťou osadené. A nielen to – dodávame aj siete do dverí. Tam sa potom takáto sieť chová ako ďalšie dvere. Keď teda chcete vetrať a otvoríte dvere, sieť na dverách je stále zatvorená a bráni hmyzu v prieniku do bytu. Akonáhle potrebujete dverami prejsť, jednoducho len otvorte rám so sieťou, ako by to boli normálne dvere, a potom ich za sebou zatvorte.