Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Látkové rolety

4 položiek celkom

Látkové rolety sa opäť vracajú do módy. Chránia domov pred slnečným svetlom, teplom a nežiaducimi pohľadmi zvonku. Vďaka modernému designu sa stanú elegantným a krásnym dekoračným doplnkom Vašeho interiéru. Vďaka množstvu farieb, z ktorých si môžete vyberať, tvoria látkové rolety výrazný designový prvok vašeho domova.

Rolety sú stále obľúbené aj preto, že kryjú sklenenú plochu okna zo 100%. Nepresvitá ani lúč slnečného svetla, pretože v látke rolety nie sú žiadne medzery. V porovnaní so žalúziami, alebo roletami Deň a noc, je pomocou látkových roliet jednoduchšie docieliť úplné zatienenie.

Náš TIP: ak potrebujete miestnosť naozaj zatieniť, vyberajte látkové rolety pre vysoké zatienenie. To oceníte najmä v miestnostiach pre denné spanie.

Prečo kúpiť látkové rolety od FOA?

Ak hľadáte klasický štýl tienenia, moderné funkcie, a pritom sa chcete zmestiť do svojho rozpočtu, látkové rolety budú správna voľba. Tradičné vnútorné rolety sú na trhu už desiatky rokov, ale našťastie rovnako ako všetky tieniace systémy, aj látková roleta prekonala vývoj a vylepšenia. Už dávno to nie je tá béžová plachta, ktorá sa s hlukom zasúva do nevzhľadnej kazety.

Aj v modernom interiéri teda vyzerajú súčasné látkové rolety skvele. Ovládajú sa tiež veľmi pohodlne jednoduchým stiahnutím za ovládaciu retiazku.

Výber látok na reguláciu svetla

Výber dokonalého roletového tienenia spočíva najmä vo výbere tej správnej látky pre reguláciu množstva a intenzity svetla. Nie je potrebné vždy úplne zabrániť prieniku svetla cez stiahnuté rolety. Naopak – napríklad v kuchyni je príjemné, keď cez látku roliet svetlo prechádza miernou difúziou. Je potom stále dobre vidieť na práci bez toho, že by nás obťažovalo ostré slnko.

S ohľadom na to môže mať roleta látková:

  • Stredné zatemnenie. Látka je samozrejme nepriehľadná, ale trochu jemne rozptýleného svetla cez ňu do miestnosti preniká, čím vo vašom priestore vytvorí hrejivú žiaru. Zvonku však nemožno pohľadom rozpoznať ani siluety vo vnútri bytu. Tento typ látok sa hodí do miestností, ktoré neslúžia na spánok alebo odpočinok.
  • Vysoké zatemnenie. Látkam s vysokým stupňom zatemnenia sa tiež niekedy hovorí Blackout. Cieľom je úplne svetlo zvonku odtieniť a dosiahnuť úplné zatemnenie. Napríklad kvôli nerušenému spánku aj počas dňa po nočnej smene.

Do istej miery je možné množstvo prenikajúceho svetla ovplyvniť aj zvolenou farbou látkovej rolety do okien. Čím tmavšia farba látky, tým menej svetla roleta prepustí.

Možnosti kaziet pre látkové rolety na okná

Rolety ponúkame v troch typoch kaziet:

Otvorená kazeta, ktorá je vhodná aj na montáž bez vŕtania len pomocou zavesenia na rám okna. Privŕtať k rámu okna alebo k stene ju možno samozrejme tiež. Ďalšou výhodou tohto riešenia je aj jej nízka cena.

POLO kazeta obsahuje horný kryt. Prispieva tak k lepšej údržbe roliet, pretože bráni usadzovaniu prachu a ďalších nečistôt. Navyše je vďaka krycej lište pevnejšia a lepšie zvládne aj väčšie šírky roliet.

MAXI kazeta je najpokročilejšia. Úplne kryje celý mechanizmus ovládania a je tak esteticky veľmi príjemná na pohľad. Vďaka celokrytu je veľmi pevná a dobre pracuje aj pri veľkých šírkach roliet.

Pokiaľ potrebujete zatieniť okná v podkrovnej miestnosti, ponúkame aj látkové rolety pre strešné okná alebo o niečo zdobnejšie rolety plisé pre strešné okná.

Meranie vašich okien pre Látkové rolety

Keďže každú jednotlivú roletu vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícii na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istí, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.