Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Rímske rolety

3 položiek celkom
Roleta Rímska, Bello, Červená, RB 009
od €38,82

Látka: RB 009

11301/30/50
Roleta Rímska, Velutto, Kašmír, RV 005
od €38,82

Látka: RV 005

11361/30/50

Závesy alebo záclony sa vám do bytu nehodia? Potom sa možno namiesto úplne prázdnych okien rozhodnete pre rímske rolety. Rímske alebo riasiace sa rolety sú niečo medzi závesom a klasickou roletou. Môžu byť prosté, ale aj rôzne ozdobné a možno ich zaviazať alebo upevniť v akejkoľvek výške okna.

Kým klasické rolety sú väčšinou zhotovené z jednoduchého pruhu jednofarebnej látky a zaťahujú sa pomocou tenkej retiazky alebo šnúrky, rímske rolety majú napríklad všité rôzne ozdobné pásiky alebo stuhy, pomocou ktorých je možné roletu nariasiť a v požadovanej výške pripevniť. Rímske rolety preto vyzerajú veľmi ozdobne.

Rímske rolety – spojte klasiku s moderným

Moderné Rímske rolety dávajú človeku podobný pocit ako závesy, ale s univerzálnosťou a funkčnosťou tradičných okenných roliet. Už nie je nutné, aby na okne bezvládne a nudne viseli textilné závesy. Zaobstarajte si látkové Rímske rolety, aby váš domov bol moderný, ale s tradičným prístupom.

Rímska roleta je obľúbená najmä kvôli svojej dekoratívnej funkcii. Vďaka postupnému skladaniu pri vyťahovaní roliet tvoria elegantné 3D sklady látky a vhodným výberom farby či motívu je možné ich prispôsobiť k dokonalosti.

Ako si vybrať správne Rímske okenné rolety

Výber roliet je síce tá zábavná časť, ale môže to byť tiež dosť ťažká časť nákupu novej tieniacej techniky. Máte veľa možností a môže byť ťažké zúžiť výber na obyčajnú hŕstku. Ale nenechajte sa tým odradiť. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám s výberom roliet pomôžu:

Vzor, farba a látka

Látky pre Rímske rolety prichádzajú s jedinečnými vzormi, farbami a vlastnosťami. Vyberte si medzi látkami priesvitnými, nepriesvitnými a priamo tieniacimi. Ďalej určite svoje obľúbené farby a vzory, ktoré sú k dispozícii vo zvolenej tkanine. Existuje množstvo možností – buď plnej farby alebo sa môžete rozhodnúť pre výber nejakého vzoru.

Ak zúžite výber látok na nejakých 8 kandidátov, môžete požiadať o zaslanie vzoriek látok zadarmo. Doma potom len priložíte vzorku látky k oknu a posúdite, či je to práve tá látka, ktorá vyzerá najlepšie.

Princíp Rímskych roliet

Rímske rolety sú jedny z tých, ktoré sa nenavíjajú do žiadnej kazety. Ich vyťahovaním ich postupne skladáte do horizontálnych pruhov. Postupne tak vzniká niekoľko prehybov látky, čo na pohľad vyzerá veľmi dekoratívne.

Ochrana súkromia s Rímskou roletou

Súkromie je možné zlepšiť voľbou látky s vyššou úrovňou zatemnenia. Rímske rolety síce nie sú určené na úplné zatemnenie, ale niektoré látky sú nepriesvitné, takže ani vaša silueta nebude cez stiahnuté rolety zvonku rozpoznateľná.

Napriek tomu, ak potrebujete úplné zatemnenie, odporúčame radšej látkové rolety, rolety plisé alebo termo rolety, ktoré sa vyznačujú vysokou mierou zatemnenia, označovanou ako blackout.

Priesvitné látky sa naopak výborne hodia na interiérové ​​dvere, prípadne francúzske okná a presklené steny do vlastnej záhrady. Plnia najmä estetický účel, hoci pri zatiahnutí zaisťujú aj súkromie, pretože možno síce rozpoznať siluety postáv a obrysy predmetov, ale detaily sú predsa len skryté očiam zvedavcov.

Výhody Rímskych roliet

Rímske rolety majú jednu kúzelnú vlastnosť – hodia sa ako do moderného interiéru, tak aj do tradične ladených miestností. Vyzerajú krásne v kancelárii, rovnako ako na chalupe vo vidieckom štýle. Vďaka voľne skladanej látke môžu odkazovať na rustikálnejší prístup k tieneniu, ale pritom nepôsobia zastaralo.

Meranie vašich okien pre Rímske rolety

Keďže každú jednotlivú roletu vyrábame na mieru, musíte pred objednaním vedieť, aké rozmery chcete. Nevyhnete sa teda meraniu okien, ale nenechajte sa tým vydesiť. Stačí si vybrať typ montáže rolety a držať sa nášho návodu.

Samozrejme sme Vám k dispozícii na našej zákazníckej linke. Ak si nie ste s čímkoľvek istí, zavolajte nám a všetko spoločne zvládneme po telefóne.