Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Pomoc s parametrami (Termo rolety)

Šírka

Zavesenie a vŕtanie na okno

Zmerajte šírku skla vrátane zasklievacích líšt. Túto šírku potom zadajte v detaile produktu v objednávke. Zameriavate šírku látky. Látka musí mať presah cez sklo, ale nesmie naraziť do kľučky. Rolety pre vás vyrobíme na mieru.

Vŕtanie do steny a stropu miestnosti

Zmerajte šírku celého výklenku a pripočítajte presah, ktorý by mal byť približne 5 cm na každú stranu. Túto šírku potom zadajte v detaile produktu pri objednávke, od 30 cm do 190 cm. Rolety pre vás vyrobíme na mieru.

Vŕtanie do stropu výklenku

Ak budete roletu vŕtať do stropu výklenku, celá roleta bude o 5 cm širšia než látka. Pri MAXI kazete o 6 cm. V tom prípade je potrebné odpočítať 5 cm – 6 cm od šírky výklenku. Ak budete roletu vŕtať do stropu pred výklenok, pri zameraní postupujte rovnako ako pri vŕtaní do steny.

Výška

Zavesenie a vŕtanie na okno

Výška rolety je pri meraní rovnaká ako výška rámu okna. Štandardne dodávame rolety vo výške 150 cm a 220 cm. Nadbytok látky zostane navinutý na valci. Nijako to neovplyvní funkčnosť rolety. Ak máte okno kratšie než 1 m, prosíme, informujte nás o tom. Bude vám dodaná kratšia retiazka na ovládanie rolety.

Vŕtanie do steny a stropu miestnosti

Výška rolety je pri meraní rovnaká ako výška celého výklenku + 10 cm. Nadbytok látky zostane navinutý na valci. Nijako to neovplyvní funkčnosť rolety. Štandardne dodávame rolety vo výške 150 cm a 220 cm. Ak máte okno kratšie než 1 m, prosíme, informujte nás o tom. Bude vám dodaná kratšia retiazka na ovládanie rolety.

Vŕtanie do stropu výklenku

Výška rolety je pri meraní rovnaká ako výška celého výklenku. Štandardne dodávame rolety vo výške 150 cm a 220 cm. Nadbytok látky zostane navinutý na valci. Nijako to neovplyvní funkčnosť rolety. Ak máte okno kratšie než 1 m, prosíme, informujte nás o tom. Bude vám dodaná kratšia retiazka na ovládanie rolety.

Typy kaziet

Otvorená kazeta

Najväčšou prednosťou otvorenej kazety je možnosť ju zavesiť – bez vŕtania. Medzi ďalšie prednosti tohto systému patrí nízka gramáž a malá veľkosť, takže ho môžete umiestniť takmer všade. Kazeta je už zložená a zoskrutkovaná. Šírka kazety je 30 až 150 cm. Výšku potom volíte medzi 150 cm a 220 cm.

POLO kazeta

Najväčšou prednosťou tohto systému je pevnosť a ľahkosť, vďaka tomu je možné dosiahnuť šírku až 190 cm. Kazeta je už zložená a zoskrutkovaná. Šírka kazety je 30 až 210 cm. Výška kazety je 150 cm a 220 cm. Odporúčame ju vŕtať do steny alebo do stropu.

MAXI kazeta

Tento typ kazety vyhľadávajú tí, ktorí chcú najväčší luxus, perfektné spracovanie a funkčnosť. Kazeta je už zložená a zoskrutkovaná. MAXI kazeta nemá postranný vodiaci silón. Šírka kazety je 30 až 190 cm. Výška kazety je 150 cm a 220 cm. Jej strieborný variant vyzerá skutočne luxusne.

  Zavesenie - bez vŕtanie Vŕtanie na okno Vŕtanie do steny Vŕtanie do stropu
Otvorená kazeta i i i i
POLO kazeta i i i i
MAXI kazeta i i* i i
* MAXI kazeta nemá vodiace silóny

Systém upevnenia

Zavesenie na okno bez vŕtania

Ide o najjednoduchší spôsob, ako pripevniť rolety na okno. Nie je potrebné nič vŕtať. Roletu stačí len zavesiť, prípadne prilepiť. Tento spôsob sa hodí do absolútnej väčšiny eurookien. Okno je nutné otvoriť dokorán, roletu potom zavesíte za vrchný rám okna a na spodný rám ju upevníte pomocou silónu. Pre tento systém voľte otvorenú kazetu.

Vŕtanie na okno

Pre fixné okná odporúčame montáž pomocou vŕtania do rámu. Ide o podobnú montáž ako pri štandardných žalúziách. Rolety sa navŕtajú na dvoch miestach na horný rám okna a celá roleta sa do navŕtaných dielov nacvakne. Diel na zaistenie silónu sa vŕta podobne do spodného rámu okna. Všetky ponúkané kazety je možné vŕtať na okno.

Vŕtanie do steny

Rolety je možné vŕtať tiež do steny. Tento spôsob je podobný ako montáž garniže pre záclony a závesy. Je dôležité, aby roleta mala presah cez celý výklenok a svetlo tak nepresvitalo na okrajoch. Pri tomto spôsobe montáže sa nepoužívajú vodiace silóny. Stačí len navŕtať kovové pliešky do steny a roletu do nich nacvaknúť. Všetky ponúkané kazety je možné vŕtať do steny.

Vŕtanie do stropu

Termo rolety je tiež možné vŕtať do stropu. Montáž je takmer rovnaká ako pri vŕtaní do steny, roleta je však pripevnená v strope. Do stropu stačí navŕtať kovové pliešky, do ktorých sa roleta nacvakne. Všetky ponúkané kazety je možné vŕtať do stropu, ale najlepšie sa hodí POLO kazeta. Odporúčame objednať tiež ťažidlo na ovládaciu retiazku.

  Zavesenie - bez vŕtanie Vŕtanie na okno Vŕtanie do steny Vŕtanie do stropu
Otevorená kazeta i i i i
POLO kazeta i i i i
MAXI kazeta i i* i i
* MAXI kazeta nemá vodiace silóny

Farba mechanizmu

Otvorená kazeta

Biela
Hnedá

POLO kazeta

Biela
Hnedá

MAXI kazeta

Biela
Hnedá
Strieborná

Strana ovládania

Ľavá

Retiazka bude z pohľadové strany umiestnený na ľavej strane. Odporúčame retiazku umiestniť na druhú stranu od kľučky.

Pravá

Retiazka bude z pohľadové strany umiestnený na pravej strane. Odporúčame retiazku umiestniť na druhú stranu od kľučky.