Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Pomoc s parametrami (Siete proti hmyzu rolovacie)

Šírka

Vŕtanie do vonkajšieho rámu okna

Zmerajte šírku rámu okna po otvorení a pripočítajte 6,4 cm. Na každú stranu musí byť priestor pre montáž od hrany rámu k omietke minimálne 3,2 cm. Merajte až od rovnej hrany okien. Okná sa musia vždy otvárať smerom dovnútra.

Vŕtanie do steny výklenku

Ak budete roletu vŕtať do výklenku, zmerajte celkovú šírku výklenku. Výklenok nesmie byť krivý a okná sa musia vždy otvárať smerom von.

Vŕtanie na stenu alebo Vŕtanie na stenu z vonkajšie strany

Zmerajte šírku výklenku a pripočítajte 6,4 cm. Ak máte úzky výklenok a okná otvárate smerom dovnútra, môže sa stať, že po zatiahnutí Siete proti hmyzu nebude možné okno dokonale otvoriť. To isté platí pre vŕtanie na stenu z vonkajšej strany, len naopak.

Výška

Sieť proti hmyzu Rolovacia Vŕtanie do vonkajšieho rámu okna

Zmerajte výšku rámu okna po otvorení. Na montáž je potrebné mať priestor 3,2 cm od rámu okna a to na každú stranu. Sieť pre vás vyrobíme na mieru. Okná sa musia vždy otvárať smerom dovnútra.

Sieť proti hmyzu Rolovacia Vŕtanie do steny výklenku

Ak budete sieť vŕtať do výklenku, zmerajte celkovú výšku výklenku. Výklenok nesmie byť krivý a okná sa musia vždy otvárať smerom von

Sieť proti hmyzu Rolovacie Vŕtanie na stenu alebo Vŕtanie na stenu z vonkajšej strany

Zmerajte šírku výklenkua pripočítajte 7,9 cm. Ak máte úzky výklenok a okná otvárate smerom dovnútra, môže sa stať, že po zatiahnutí Siete proti hmyzu nebude možné okno dokonale otvoriť. To isté platí pre vŕtanie na stenu z vonkajšie strany, len naopak.

Typy profilov

Sieť proti hmyzu Rolovacia

Ide o profil, ktorý je vždy vŕtaný. Vždy tvorí štvorec alebo obdĺžnik a na jeho hornej strane je v kazete namotaná sieť. Sťahovať ju je možné pomocou šnúrky alebo zatiahnutím za spodný posuvný rám, v ktorom je sieť upevnená. Vŕtať ju môžete z vonkajšej strany do okien, do steny pred výklenok alebo do výklenku.

Montáž

Siete proti hmyzu môžete na okná montovať niekoľkými spôsobmi. Aj keď to na začiatku môže vyzerať zložito, nemusíte sa báť. Zameranie i finálna montáž je hračka, s nami ju určite zvládnete.

Pozrite sa na pripravené videá a ilustrovaný návod.

Vŕtanie do vonkajšieho rámu okna

Siete proti hmyzu budú mať už predvŕtané diery. Celý rám Siete proti hmyzu privŕtate na vonkajší rám okna alebo dverí. Rolety potom môžete vyťahovať alebo sťahovať podľa potreby. Okná sa však musia otvárať dovnútra do miestnosti. Inak by nebolo možné okná otvoriť.

Vŕtanie do steny výklenku

Ak nechcete vŕtať rolovacie Siete do okna, je možné ich vŕtať do steny výklenku. Pomocou skrutiek je potrebné navŕtať celý rám do výklenku. Dajte si pozor, aby roleta po zatiahnutí nenarazila do kľučky. Okná v tomto prípade sa musia vždy otvárať smerom von.

Sieť proti hmyzu Rolovacia Vŕtanie na stenu alebo Vŕtanie na stenu z vonkajšie strany

Siete proti hmyzu s vŕtaním na stenu sa používajú najčastejšie pre strešné okná. Vŕtanie na stenuz vonkajšie strany najčastejšie používate pre okná, ktoré sa otvárajú dovnútra. Je potrebné navŕtať celý rám na stenu pred výklenok. Sieť proti hmyzu príde už zložená, takže ju stačí iba privŕtať. Rolovaciu sieť ovládate šnúrkou alebo ťahaním za spodný rám. 

Farba sieťky

Čierna
Sivá

Farba mechanizmu

Profil Classic

Antracit
Biela
Hnedá

Profil Decor

Orech
Winchester
Zlatý dub