Pre plnú funkčnosť tejto stránky je potrebné povoliť JavaScript.

Pomoc s parametrami (Siete proti hmyzu nasadené na rám okna)

Šírka

Nasadenie za rám okna

Zmerajte šírku rámu okna po otvorení. Túto šírku potom zadajte v detaile produktu pri objednávke. Pre montáž variant Standard je potrebné mať priestor 1 cm od vonkajšieho rámu okna a to na každú stranu. Pri variante Exclusive je to 1,6 cm. Siete proti hmyzu pre Vás vyrobíme na mieru.

Výška

Nasadenie za rám okna

Zadajte nám výšku po otvorení okna medzi rámom okna, ktorý je bližšie von. Výšku môžete zadávať až do 200 cm. NPre montáž variant Standard je potrebné mať priestor 1 cm od vonkajšieho rámu okna a to na každú stranu. Pri variante Exclusive je to 1,6 cm. Pokiaľ máte okenné odkvapkávadlo na pevnej časti rámu okna, tak merajte na výšku od zhora nadol vrátane odkvapávadla. Opäť teda od rámu po rám.

Hrubka rámu

Hrúbka rámu

Zmerajte hrúbku rámu vrátane tesnenia.

Horizontálny spevňujúci profil

So spevňujúcim profilom

Horizontálny spevňujúci profil, bude v strede siete proti hmyzu. Ak ho chcete, vyberte si ho v objednávke.

Okenné odkvapkávadlo

S okenným odkvapkávadlom

Na fotke vidíte okno s odkvapkávadlom, ktoré je priamo na otvárajúcom sa diele okna. Pokiaľ máte také okno, dajte nám to prosím vedieť. Sieť proti hmyzu nebude mať háčiky v spodnej časti profilu.

Typ háčika

Standard

Jedná sa o širší variant háčika. Ten sa používa pre všetky bežné typy okien.

Pre drevené okná

Na drevené okná sa používa užší háčik. Pokiaľ teda máte drevené okná, voľte tento užší háčik. 

Pružina

Variant s pružinou sa používa pre hliníkové okná. Túto variantu teda voľte, ak máte hliníkové okná.

Typ okna

Okno nie je v jednej rovine

Túto možnosť voľte, pokiaľ okno nie je po zatvorení, pri pohľade z vonku, v jednej rovine. Ide o bežné - štandardné riešenie.

Okno je v jednej rovine

Túto možnosť voľte, ak je okno po zatvorení, pri pohľade z vonku, v jednej rovine. Tu nie je priestor pre Nasadzovacie siete proti hmyzu, klasickým spôsobom. Avšak aj pre takéto okná sme schopní siete vyrobiť, ale nie vo variante Exclusive.

Typ rohu

Neviditeľný

Roh profilu pri sieti je neviditeľný. Profily na seba priamo doliehajú. Oba sú odrezané v 45 °. Spevňujúci plastový prvok je umiestnený vo vnútri a nie je teda viditeľný.

Viditeľný

Roh profilu pri sieti je viditeľný. V rohoch je umiestnený spevňujúci plastový prvok. Ten je vo farbe podobnej profilu.

Typy profilov

Sieť proti hmyzu nasadená za rám okna Standard

Je to najobľúbenejší profil. Tesnenie okna je viditeľné.

Sieť proti hmyzu nasadená za rám okna Exclusive

Ide o väčší profil, ktorý viac kryje rám okna. Používa sa, keď je rám okna viac zaoblený. Tesnenie nie je zvonka viditeľné.

Montáž

Siete proti hmyzu môžete na okná montovať niekoľkými spôsobmi. Aj keď to na začiatku môže vyzerať zložito, nemusíte sa báť. Zameranie i finálna montáž je hračka, s nami ju určite zvládnete.

Pozrite sa na pripravené videá a ilustrovaný návod.

Nasadenie za rám okna

Ide o najjednoduchší spôsob, ako môžete pripevniť Siete proti hmyzu na okno. Kovové háčiky stačí len zaháknuť za vonkajší rám okna. Tento typ sietí odporúčame cez zimu z okien demontovať. Predĺžite tak ich životnosť.

Odkvapkávadlo na okennom krídle

Odkvapkávadlo na okennom krídle

Pokud odkapávátko, které je připevněno na křídle okna přesahuje venkovní fixní rám okna, síť proti hmyzu není možné nainstalovat. Na ilustraci vidíte pohled z venkovní strany okna.

Odkvapkávadlo na okennom ráme

Odkvapkávadlo na okennom ráme

Na fotografii vidíte okno s odkvapkávacou miskou, ktorá je na pevnom okennom ráme. Čistá hodnota bude preto o niečo nižšia. Ak máte takéto okno, dajte nám o tom vedieť v poznámke pre predajcu. Sieť proti hmyzu nebude mať háčiky v spodnej časti profilu. Ak odkvapová lišta presahuje pevný rám okna, zmerajte celkovú výšku siete proti hmyzu od odkvapovej lišty. Na obrázku je pohľad z vonkajšej strany okna.

Farba sieťky

Čierna
Sivá

Farba mechanizmu

Variant Standard

Antracit
Biela
Čokoládová
Hnedá
Mahagón
Orech
Winchester
Zlatý dub

Variant Exclusive

Antracit
Biela
Čokoládová
Hnedá
Mahagón
Orech
Winchester
Zlatý dub